Yılın merakla beklenen yapımlarından ‘Su ve Ateş’, bugün vizyona giriyor. Başrollerini Özcan Deniz ve Yasemin Allen’ın paylaştığı filmin kamera arkasına sızdık. Filmin oyuncularından o çok özel ‘an’ları dinledik.
Özcan Deniz’in yönetmenliğini üstlendiği üçüncü filmi ‘Su ve Ateş’, bu ay beyazperdede izleyiciyle buluşuyor. Londra, İstanbul ve Ege kıyılarında çekimleri tamamlanan filmde Özcan Deniz’e; Yasemin Allen, Pelin Akil, Burçin Birben eşlik ediyor. Aşk ve intikam çemberinde geçen film seyirciye ‘Bir aşk bir şehir bir erkeği ne kadar değiştirir?’ sorusunu sormaya hazırlanıyor. Kaderinden kaçarken aşka tutulan bir adamın hikayesini konu alan film, tutkulu bir aşkın altüst ettiği hayatları ve bu hayatların nasıl dağıldığını anlatıyor. Film; İngiltere-Türkiye hattında gelişen bir aşkın hikayesiyle birlikte Türkiye’nin feodal yapısına da farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor.
Yasemin Allen
Setteki ilk günlerimdi, hala heyecanımı pek atamamıştım. Fazla uyumamıştım ama mutluluktan yorgun hissetmiyordum. İstanbul dışına çıkmış olup ilk sinema filmim üzerine çalışıyor olmanın huzuru vardı üzerimde.
Yasemin Allen
Londra’daki ilk çekim günlerimizden biriydi bu. Yorucu bir sahne çekiyorduk, uzun ve ağır. Ağlamıştım sahnede, makyajım akmış. Kaan Çakır’la ilk karşılıklı sahnemizdi yanılmıyorsam, ikimiz de çok önem veriyorduk sahneye ve tamamen odaklanmıştık. Aralarda dışarı çıkıp, hava alıp sohbet ettik. Bu, o anlardan biriydi. İngiliz ekibin sahnedeki enerjilerimiz karşısında ne kadar şaşırdığını hatırlıyorum. Sürekli su getirip bir ihtiyacımız olup olmadığını soruyorlardı. Çok keyif alıyordum, dışarıdan nasıl göründüğümüzün farkında bile değildim.
Yasemin Allen
Basit olması gerekirken zorlayan sahnelerden biri... Kar sahnesinde Londra’nın güneşine denk geldik
ÖZCAN DENİZ
Planlarımıza göre kış sahnesi çekmek zorundaydık. Londra’nın kapalı havası bu sahne için biçilmiş kaftandı. Ancak yılın neredeyse her günü kapalı olan hava o sahnenin çekileceği sırada güneşlendi! Mecburen sahneyi güneşli havada çektik. Filmin montajı sırasında teknoloji sayesinde bu sahneleri kurtarabildik. 
Yasemin Allen
Bu film benim hayatıma çok sayıda güzel insan kazandırdı. Onlardan biri de babamı oynayan Tamer Levent; onunla çalışmak gerçekten bir zevkti. Filmde kullanılması için baba-kız beraber fotoğraflar çektirdik, bu da onlardan biri. 
Özcan Deniz
İngiltere’nin oyuncu arabalarından biri bu. Londra’da herhangi bir taksiyi ya da arabayı kiralayıp film çekiminde kullanmak mümkün değil. Bu kırmızı araba da daha önce pek çok Hollywood filminde kullanılmış.
Özcan Deniz
Annemin bana bir şeyler söylediği ve benim sinirle dışarı bakmam gereken bir sahne. Görüntü yönetmenim ‘Yüzünde 300 kas varsa 280’iyle oynamalısın’ dedi. Öfkeden yüzümün tüm kasları gerilmiş.
Özcan Deniz
Londra sahnelerinin açılış sahnesinin çekildiği mekan burası. Biz Türk ekibi olarak yüksek tempoda çalışıp, motivasyonumuzu hiç kaybetmediğimiz için çok keyifliydik ama Londra ekibi bu kadar yüksek ve hızlı tempoya alışık değildi. Onlar bunu yaptığımıza inanamıyorlardı.
Özcan Deniz
Bazı planların kadrajlarını özellikle kendim belirlemek istedim. Bu da o anlardan biri. İşin teknik tarafıyla da çok ilgileniyorum aynı zamanda. Film ekipmanlarının nasıl kullanıldığına dair deneyimler yaşamak hoşuma gidiyor. 
Pelin Akil
Filmi herkes gibi ben de heyecanla bekliyorum. Bu iş benim ilk sinema deneyimim. Tüm ekibin hem çalışma disiplini he de yürekten gelen içtenlikleri sebebiyle bu film benim hayatımda çok özel bir yerde kalacak.
Pelin Akil
Hayatta karşısına çıkacak her engele karşı tedbirli fakat duygularını dizginleyemeyecek kadar cesur ve sevdiği adamı kaybetmemek için her mücadeleyi verebilecek kadar aşık bir kadın... Bu da tüm bunları anlatan o anlardan biri.
Pelin Akil
Özcan Deniz hem rol arkadaşım hem de kalpten bağlandığım bu filmin senaryosunun yazarı ve yönetmeni. Hem kendi oynadığı Haşmet karakterine tüm dikkatini verirken aynı zamanda yönetmen olarak karşısında benim oyunlarıma dikkat edişi ve bunu profesyonelce oyuncuya da güven vererek yapması takdire şayandı...

Aşk ve intikam çemberi

Su ve Ateş'in kamera arkasına sızdık!
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.