3 İdiots
Hint sinemasının en başarılı yönetmenlerinden Aamir Khan'ın filmi olan ''3 İdiots'' ezberci eğitim sisteminin komik olaylarla örülü bir şekilde sorgulandığı ödüllü bir hiciv örneği...
Barfi
işitme ve konuşma özürlü bir gencin aşkınını anlatan Barfi, klasik olmayı hak eden filmler arasında yer alıyor. Komedi,dram ve müzikal öğeleri barındıran film yayınlandığı yıl pek çok ödüle layık görüldü.
Bhaag Milkha Bhaag
Uçan Sih lakaplı Hindistan'ın ünlü sporcularından olan Milkha Sing'in gerçek hayat hikayesini anlatan 2013 yapımı biyografik bir film...
Black
Beren Saaat'in başrolünde yer aldığı ''Benim Dünyam'' filminin orijinal versiyonu... Karanlıkta yaşamaya mahkum olan sağır dilsiz ve kör bir kızın hikayesinin anlatıldığı film güçlü bir dram örneği.
Don 1-2
Shah Rukh Khan'ın sevimli kötü adam rolüyle zenginleşen, zekice kurgulanmış bir aksiyon ve suç filmi...
Ek tha Tiger
Salman Khan'ın en beğenilen filmlerinden biri... İki düşman ülkenin ajanı olan Tiger ve Zoya'nın aşkını ve kaçışını anlatan film, aynı zamanda Angelina Jolie ve Brad Pitt'in başrolünü paylaştığı ''Ms. and Mrs Smith'' filminin de orijinali...
Fanaa
''İyi ve kötü arasında seçim yapmak kolaydır. Zor olan iki iyi yada iki kötü arasında seçim yapmaktır'' temasından hareket eden film iyilik ve kötülük kavramları üzerine yapılmış en güzel filmlerden biri...
Ghajini
Gerçeğin hiç öğrenilemediği farklı konusuyla Hint sinemasının sektöre armağan ettiği en kaliteli yapımlardan biri...
Guzaarish
Başarılı bir sihirbaz olan ve talihsiz bir olay sonucu hastalanıp işini yapamayacak hale gelen Roshan'ın hikayesinin anlatıldığı film Hint sinemasının etkileyici dramlarından.
Jab Tak Hai Jaan
Romantizmin doruklarında gezinen Jab Tak Hai Jaan konusuyla olduğu kadar birbirinden güzel müzikleriyle de Hint sinemasının gözdelerinden.
Jodhaa Akbar
18.yy'da yaşanan gerçek bir aşk hikayesini konu alan film, semazen gösterileri ve renkli görsel içeriğiyle de büyülüyor.
Lagaan
Bollywood’dan çıkmış en pahalı filmlerden biri olan Lagaan, hem Hindistan’da hem de ülkesi dışında büyük bir ilgi gördü.
Life of Pi
Küçük bir sandalda bir sırtlan, bacağı kırık bir zebra, bir orangutan, bir bengal kaplanı ve Pi Patel. Farklı konusu ve sürükleyici hikayesiyle Oscar'da da başarı yakalayan Life of Pi, en etkileyici Bollywood filmlerinden.
Lootera
Duyguları işlemedeki başarısı ve senaryosuyla ön plana çıkan Lootera 1953 yılında geçen bir film.
My Name is Khan
Asperger sendromlu bir insanın gözünden müslümanlığa bakış olarak nitelendirilen film, 11 Eylül sonrası Amerika'da müslümanlara karşı önyargılı tutumu eleştiren, terörizmin dinlerden değil insan ilişkilerinden dolayı sorgulanması gerektiğini anlatan oldukça başarılı bir yapım.
Slumdog Millionaire
"Mumbai'nin gecekondu mahallesinde yaşayan 18 yaşında bir çocuk katıldığı televizyon yarışmasında  bütün soruları doğru yanıtlayıp milyoner olabilir mi?" sorusundan hareket eden film Oscarlı Bollywood yapımlarından.
Swades
Hindistan halkının fakirlikle mücadelesi ve gelişmesi için yapılanlar ile ilgili bir film olan Swades Hindistan’ın içinde bulunduğu sosyolojik ve kültürel durumu başarılı bir biçimde gözler önüne seriyor.
Taare Zameen Par
Aamir Khan'ın yapımcı, yönetmen ve oyuncu olduğu bu filmde disleksi hastalığı olan ve öğrenme güçlüğü çeken bir çocuğun resim öğretmeni sayesinde okuluna uyum sağlaması sürecini konu alıyor.
Veer Zaara
"Aşk için en fazla ne yapılabilir?" sorusunun cevaplarını arayan film etkileyici bir drama.

Bollywood Filmleri

Son 10 yılda hızlı bir çıkış yakalayan Bollywood sinemasının en iyilerini sizin için seçtik.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.