Efsane dizi ''Mad Men'' 7. ve son sezonuyla televizyonlardaki hakimiyetine nokta koymaya hazırlanırken, 60'lı yılların gizemli ve cezbedici yönünü yansıtan karakterleriyle hafızalardan silinmeyecek gibi...

Don Draper: Dizinin kuşkusuz en güçlü karakteri Don fötr şapkaları, siyah ve gri tonların ağırlıkta olduğu takım tercihleriyle sağlam karakterini iddialı bir şekilde yansıtıyor.
Joan Harris: Dizinin ateşli kızılı Joan fazla dekolte kullanmadan çekici olmayı başaranlardan. Göz dolduran hatlarını belirginleştirecek düz ve az desenli elbiseleriyle çoktan ikonlaştı bile.
Roger Sterling: Mad Men'in ve aynı zamanda dizi tarihinin de en itici karakterlerinden birisi olan Roger, yenilgi kabul etmeyen hırslı karkterini siyahlar ardında saklamayı tercih ediyor.
Betty Draper: Güzel aktis January Jones'un başarılı performansıyla hayat bulan Betty ise gösterişli küpeleri ve kolyeleriyle ilk bakışta kendini fark ettiriyor. Belden daralan ters şemsiye modeli etekleri, renkli ve desenli üst tercihleriyle Betty. Mad Men'in en sıradışı karakterlerinden olmayı başarıyor.
Pete Campbell: Mad Men'in genç erkeklerinden Pete için mavi olmazsa olmaz renk. Dizinin ilk bölümlerinden itibaren maviyi başarılı bir şekilde seçimlerine yansıtan Pete son bölümde de mavi giyecek gibi duruyor.
Peggy Olson: Sekreterlikle başladığı Mad Men macerasında metin yazarlığına yükselen Peggy diğer karakterlerden biraz farklı. Modayla arası pek sıcak olmayan Peggy, Joan'ın desteği sayesinde 5. sezondan itibaren kendi tarzını yaratmayı başardı.
Salvatore Romano: Dizinin 39. bölümüne dek gördüğümüz Salvatore, en karizmatik Mad Men erkeklerinden birisi. Mütevazi duruşunun altında sakladığı hırçın ve durdurulamaz yönüne işi konusundaki iştahı da eklenince Salvatore kusursuz görünmek için elinden geleni yapıyor. Renkli desenli gömlek üzeri yelekleri ise vazgeçilmezi.
Sally Draper: Don ve Betty'nin kızları olan Sally dönemin klasik çocuklarından çok öte bir duruş sergiliyor. Öyle ki henüz onlu yaşlarında olan Sally süper minisini çekip reklam dünyasının kalbinin attığı ofiste arz-ı endam edebilecek kadar cesur bir çocuk.
Megan Calvet: Dizinin en ''fettan'' kadınlarından Megan erkeklerin her zaman markajında. Mad Men'de renklerle arası en iyi olan karakter olarak anılan Megan için, baskılı çizgili, bol ve rahat kıyafetler seçim önceliği taşıyor.
Trudy Campbell: Dizide Pete Campell'ın karısı rölünde izlediğimiz Trudy, klasik 60'lar imajından şaşmayan sadelikle şıklığı aynı süzgeçten başarıyla geçiren karakterlerden.

Mad Men stili

Efsane dizi Mad Men miadını doldurmaya hazırlanırken 60'lı yılların göz kamaştıran kıyafetlerine göz atın.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.