Yıllardır büyük ilgiyle izlenen yerli ve yabancı dizilerin fedakar, sevimli, inatçı, iyi, kötü ama özünde hep anne kalan karakterlerini sizin için bir araya getirdik. İşte televizyonun efsane anneleri:

Lynette Scavo (Desperate Housewives): Bir yandan Wisteria Lane mahallesinin entrikaları diğer yandan birbirinden yaramaz çocuklarıyla baş etmeye çalışırken Lynette kriz yönetimini en iyi şekilde neticelendiren annelerden.
Lorelai Gilmore (Gilmore Girls): ''Kızım için her şey'' diyen annelerin idolü olmuş, 2000'li yılların ilk yarısına damga vuran Lorelai karakteri fedakarlığı ve cesaretiyle hala akıllarda.
Claire Dunphy (Modern Family): Son yılların en eğlenceli aile komedisi Modern Family'nin sevimli annesi Claire çocuklarını eğlenerek büyütenlerden.
Cersei Lannister (Game of Thrones): Lena Headey'in muhteşem oyunculuğuyla hayat verdiği Cersei karakteri ütopik bir dünyanın katı ve mücadeleci annesi. Yedi krallık tahtına oğlu Joffrey'i geçirebilmek için kralın kellesini aldırabilecek kadar...
Lily Aldrin (How I Met Your Mother): Çılgın,enerjik,uçarı,kalıbına sığamayan Lily konu küçük oğluna gelince kendisini ustaca ona göre ayarlayabilen başarılı bir anne.
Firdevs Yöreoğlu (Aşk-ı Memnu): Türk televizyon tarihinin gördüğü en unutulmaz anne karakterlerinden birisi olan Firdevs Yöreoğlu, kızının mutluluğu için çabalarken günden güne ondan daha da uzaklaşan bir anne olarak ekranlara gelmişti.
Jules Cobb (Cougar Town): İşi ve çocuğu arasında kaldığı çıkmazlar ve düştüğü komik hallerle Jules, 4 sezondur çalışan kadınların favori annesi olma özelliğini koruyor.
Miranda Hobbes (Sex and the City): Bekar bir anne olmanın sorunlarına getirdiği başarılı çözümlerle Miranda pek çok bekar annenin hala rol modeli.
Tami Taylor (Friday Night Lights): Futbolcu eşi, lise yöneticisi,  iki kız annesi. Tami, sağlam karakteri, şefkatli ruhu ve çocukarına olan yaklaşımıyla ekranlarda adeta annelik dersi veriyor.
Fiona Goode (American Horror Story): Dizinin 3. sezonunda Jessica Lange tarafından canlandırılan Fiona Goode karakteri televizyon tarihinin efsaneleşen anneleri arasına asilden girdi. Umursamaz tavırları, kızı Cordelia ile olan sıradışı ilişkisi ve kendine has annelik anlayışıyla Fiona uzun  yıllar hafızalardan silinmeyecek gibi. 
Aliye (Aliye): Sanem Çelik tarafından canlandırılan Aliye karakteri bir dönemin modern  Türk annesini en iyi temsil eden imajlardan olması bakımından hala izlerini koruyor.
Peggy Bundy (Married with Children): Televizyon tarihinin kuşkusuz en ilginç annesi olma sıfatını hala koruyan Peggy, yemekten temizlikten ve anneliğe dair hemen hiçbir şeyden anlamamasına rağmen çocuklarıyla olan kopmaz bağıyla tam 11 sezon boyunca izleyenleri kendisine hayran bırakmayı başardı.
Kirsten Cohen (The O.C.): Televizyonun en naif ve kırılgan annelerinden biri olan Kristen, zor durumdaki hiç tanımadığı bir genci çekinmeden evine alıp ailesine dahil edebilecek kadar da cesur.
Marge Simpson (The Simpson): 26 sezondur yaşlanmayan ekranların hala en dinamik ve en çılgın annesi Marge Simpson, sevimli ailesiyle birlikte maceralarına hız kesmeden devam ediyor.
Victoria Grayson (Revenge): Üç sezondur ekranlarda fırtına gibi esen Revenge'in gizemli annesi Victoria içinde bulunduğu entrika dolu ortamda oğlu Patrick'e sonsuz bir güvenle bağlı.
Cemile Akarsu (Öyle Bir Geçer Zaman Ki): Türk televizyonlarının en güçlü ve dayanıklı annelerinden birisi olan Cemile, yaşadığı her türlü felaketten çocuklarına sarılarak daha da güçlü çıkmayı bilenlerden.
Regina Mills (Once Upon A Time): Televizyonun unutulmaz kötüleri arasındaki yerini çoktan alan Regina, evlatlık aldığı oğlu Henry'ye beslediği sevgiyle yaptığı tüm kötülükleri affettirmeyi başarıyor. 

Televizyonun efsane anneleri

Yıllardır beğeniyle takip edilen yerli ve yabancı pek çok dizinin unutulmaz annelerini sizin için bir araya getirdik.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.