Haber: Hafta Sonu Dergisi

Estetik operasyonlar artık sadece kusurlu bölgeyi düzeltmek için uygulanmıyor. Hayranları, ünlülere benzemek için bıçak altına yatıyor ve idol olarak gördükleri yıldızların ikizi gibi olmak hevesiyle servet harcıyorlar. Kimi halinden memnun, kimi ise geri dönüşü olmayan bir yola girdiği için pişman...
VALERIA LUKYANOVA - BARBIE
Gerçek mi, oyuncak mı?

23 yaşındaki Ukraynalı Valeria Lukyanova, dünyanın en ünlü oyuncak bebeği Barbie’ye benzemek için yaklaşık 800 bin dolar
harcadı. Barbie ile aynı vücut oranlarına sahip olan Valeria, meme implantları dışında estetik ameliyatı olmadığını, tüm değişimini
makyaj ve yeşil gözlerine taktığı mavi lens ile tamamladığını söylüyor. Fotoğraflara bakarak siz karar verin…
JUSTIN JEDLICA - KEN
Oyuncak bebek adam
Dünyada ancak bir insan oyuncak bebek Ken’e benzemek için bu kadar çıldırmış olabilir! 32 yaşındaki Justin Jedlica, 18
yaşından beri 100 kez bıçak altına yatmış. 100 bin dolara yakın para harcadığı operasyonlardan birkaçı; burun, kulak, kaş, yüz ve vücuda silikon enjeksiyonu... Jedlica, plastik bir bebeğe benzemeyi arzulamasını, küçük yaşlardan itibaren yakışıklı ve güzel olanın
Ken ve Barbie olduğu düşüncesini benimsemesi ile açıklamış.

JENNIFER & KAREN - JENNIFER LOPEZ
Jennifer’ın kalçalarından pişmanlar

İngiltere’de yaşayan iki kız kardeş Jennifer ve Karen, hayranı oldukları Jennifer Lopez’e benzemek için 14 yaşından beri bir dizi estetik ameliyatı geçirdiler. Toplamda 22 bin dolar harcadıkları bu ameliyat masrafını, 43 yaşındaki anneleri temizlik işinden biriktirdiği parasıyla karşıladı. Şu an 23 yaşında olan Jennifer, “Ameliyattan sonra bir kadının vücuduna sahiptim ama daha bir çocuktum. Ünlülerin mükemmel vücutlar karşısında baskı hissetmemeleri imkansız. Eğer paranız varsa ve sizi mutlu edecekse yapmalısınız” diye konuşurken, kardeşi Karen ise “Kalçamın büyüklüğü üzerime bir lanet oldu. Nereye gidersem ilgi çekiyor. Artık rahatsız olmaya başladım” diyerek pişmanlığını dile getirdi. İngiltere’de 16 yaşından önce estetik ameliyatı yasak olduğu için iki kız kardeş doğdukları yer Kolombiya’da ameliyatı yaptırdı.

CAROLYN - PAMELA ANDERSON
Liverpoollu Pamela Anderson

İngiltere’de yaşayan ve çevresi tarafından hayranı olduğu Pamela Anderson’a benzetilen Carolyn, modellik yaptığı sırada diğerlerinden bir adım öne geçmek için Pamela Anderson’ın kendisi olmaya karar verdi ve ismini de Pamela Anderson olarak değiştirdi. Geçirdiği ameliyatlara 31 bin dolar harcayan Carolyn; botoks, dudak dolgunlaştırma, diş beyazlatma ve takma kirpik gibi birçok estetik operasyondan geçti. Hatta meme implantları patlayınca bir kez daha ameliyat masasına yattı.
LORNA BLISS - BRITNEY SPEARS
Benzerliğiyle hayatını kazanıyor

İngiltere’nin Cambridge kentinde yaşayan 28 yaşındaki Lorna Bliss, 11 yıl önce Britney Spears’a olan benzerliğini fark edince hayatını bununla kazanmaya başladı. 1998’de bir taklit ajansına başvuran Lorna, gece kulüplerinde ve özel partilerde sergilediği performansıyla para kazanıyor. Lorna, Britney benzerliğinin kendisine pahalıya patladığını söylüyor. Belki estetik operasyon olmuyor ama Britney’le birlikte kilo alıp kilo vermek, onun makyajını uygulayıp onun kıyafetlerinden giyinmek, manikür, kuaför, özel bakımlar derken yılda 15 bin 220 pound masraf yapıyor. Lorna, Britney tarzını her değiştirdiğinde kendisinin de değiştirmek zorunda kaldığını, Spears saçlarını kazıttığında kendisinin de kazıttığını söylüyor.
TOBY SHELDON - JUSTIN BIEBER
Henüz tam Justin olamamış!

Justin Bieber’ın 33 yaşındaki Amerikalı hayranı Toby Sheldon, ‘yıldıza dönüşme’ sürecinde 100 bin dolar harcadı. Beş yıl içinde defalarca estetik ameliyat, saç ekimi ve özellikle gülümsemesinin Bieber’ınkiyle aynı olması için ciddi dudak ameliyatları geçirdi.
Bunların dışında çene küçültme, yüz dolgusu ve göz kapağı operasyonu yaptırmasına rağmen, “Henüz tam istediğim görüntüde değilim” diyor.
HERBERT CHAVEZ - SUPERMAN
Çocukluk hayali

Küçük yaşlardan beri hayranı olduğu Süpermen’e benzemek için 16 yıldır estetik operasyon geçiriyor Herbert Chavez. Filipinler’de yaşayan 35 yaşındaki adam, tıpkı Süpermen gibi diğer insanlara ilham verebileceğine ve bu sayede birçok insanın hayatını değiştirebileceğine inanıyor. Birçok televizyon programına çıkıp para kazanan Chavez, bu parayı hayır işleri için harcıyor.

Çakma idoller

İdol olarak gördükleri yıldızların ikizi gibi olmak hevesiyle bıçak altına yatıyorlar...
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.