Chanel
1. Avon Dörtlü far, TL 15.50
2. Mac far paleti, TL 135
Makyaj artisti Melis İlkkılıç’a göre doğru renkleri bir arada kullanmak ilk kural. Soğuk kahverengini mutlaka sıcak kahve tonlarıyla veya kiremit tonlarıyla karıştırıp kaşa doğru degrade şekilde tamamlamak gerekiyor. Gri far tonlarını mutlaka siyahla gölgelendirin. Açık sedefli tonları seviyorsanız pembe ya da somonu tercih edin. Mor ve yeşil gibi ara tonları ten rengi farlarla karıştırabilirsiniz. Buğulu göz makyajında Türk kadınına en çok acı kahve tonları yakışıyor. Bakır, mürdüm, siyah ve açık kiremit rengini de bir arada kullanabilirsiniz.

1. Tom Ford dörtlü far, TL 233
2. Ysl beşli far, TL 189
3. Estee Lauder beşli far, TL 165
1. Sephora far paleti, TL 34.90
2. Clarins dörtlü far, TL 145
3. Chanel dörtlü far, TL 1770
4. Guerlain far paleti, TL 130
5. Dolce&Gabbana dörtlü far, TL 183
Far fırçasız makyaj çantası olmaz. Hem göz kapağını boyamak hem gölgelendirme yapmak istiyorsanız iki farklı fırça işinizi çok kolaylaştırır.

1. Bobbi Brown açılı far fırçası, TL 83
2. Dolce&Gabbana far fırçası, TL 91
3. Dior göz farı gölgelendirme fırçası, TL 105
4. Clinique far fırçası, TL 65
Gölgelendirme nasıl yapılır?
Göz kapağının kirpik diplerinden kaşın bittiği yere doğru açık tonlarla bir zemin oluşturun. Kirpik diplerinden göz kapağının ortasına doğru sıcak kahve tonları sürün ve koyu tonla sonlandırın ama homojen bir geçiş yaratın. Farların üzerine yine kirpik diplerinden üst göz kapağının bitimine doğru koyu kahve ya da siyah göz kalemi çekin. Bir sonraki adımda alt kirpiklerinizin diplerine de aynı kalemle ince bir çizgi çekin ve bu çizgiyi kesik far fırçasıyla hafifçe dağıtarak buğulu bir görüntü oluşturun. Son olarak maskara sürün.

Clinique dörtlü far, TL 145

Gölgeli göz makyajı

Göz makyajının püf noktası gölgelendirme! Far paletleri bunun için biçilmiş kaftan. İhtiyacınız olan şey ise biraz ressam duyarlılığı, biraz da renk bilgisi.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.