Bennu Gerede “Asla bir erkeğin kuklası olma ve her zaman kendi ayakların üzerinde dur.”
Zeynep Çamcı “Hayal gücü olan insan yalnızken sıkılmaz; insanları izle, hayal kur, hikayeler yaz... Topraktan kopma, onunla vakit geçir.”
Kürşat Başar “Babamdan öğrendiğim en önemli şeylerden biri, hayatta kendimizi kötü hissettiğimiz zaman mutlaka bizden çok daha kötü hisseden birileri daha olduğunu düşünmemizi söylemesiydi. Bir başka önemli öğüdüyse insanların mevki, para, makam gibi şeyleri fazla önemsememesi, bunları geçici emanet gibi görmezse hayatını onlar için boşa harcayacağıydı.”
Derin Sarıyer “Babamın bana verdiği en iyi öğüt, hayatın göz açıp kapayıncaya kadar geçeceğiydi. Bu bilgi yaşadığım zaman sürecinin hakkını verme ihtiyacını doğurdu.”
Merve Terim Çetin “İmkansız diye bir şey yoktur, mucizeler zaman alır.”
Neşe Erberk “Babamın hala kulaklarımda çınlayan ve sık sık benim de kullandığım söz ‘Kurban olayım baktığını gören göze’dir…”
Sinem Güven Ersönmez “Aslan kızım, sen hep kendin gibi ol!”
Şebnem Burcuoğlu “Aşk, sağlık ve başarı her zaman aynı anda tepe noktasında olmaz. Bunlar yükselip alçalan basamaklar gibidir. Biri olmadığında diğerlerine sahip olduğun için şükretmelisin.”

Baba öğüdü

Ünlülere babalarından aldıkları en güzel hediyeyi; babalarının onlara verdiği kulağa küpe öğüdü sorduk.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.