9 sezondur Supernatural dizisinde Dean Winchester olarak arz-ı endam eden dünyanın hayran olduğu adamı biraz daha yakından tanımaya ne dersiniz? İşte serseri tavırları, kocaman bakışları ve mağrur gülümsemesiyle Jensen Ackles...
1 Mart, 1978 ABD doğumlu.
Ünlü yıldızın annesi Donna Joan Shaffer, babası ise Alan Roger Ackles. Alan Roger da oğlu gibi eski bir aktör. Jensen Ackles’ın bir kız bir de erkek kardeşi var. 28 yaşındaki kız kardeşinin ismi Mackenzie, 38 yaşındaki abisinin ismi ise Joshua
Ackles koyu bir hristiyan ve dini ritüeller konusunda da oldukça hassas.
Başarılı oyuncu ilköğrenimini 1990 yılında Texas’ta bulunan “Formado Pelo Dartmouth” adındaki okulda tamamladı. Liseyi ise iki farklı okulda okuyarak bitirdi. İkisi de Texas’ta bulunan okullar sırasıyla “Formado Graduado Pelo Apollo Junior High School” ve “Formado Pelo LV Berkner High School” şeklindedir.
Bir dönem modellik yapan Ackles, 1997 yılında Formado Pelo LV Berkner High School'dan mezun olduktan sonra "Days of Our Lives" adlı dizide rol aldı. Yıldızın ilk profesyonel oyunculuk deneyimi olan bu dizi kariyeri için kapıları aralayan proje olması bakımından önem taşır.
Ackles bu dizideki performansı  sayesinde 1998'de Soap Opera Digest Award'da 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülünü kazandı. 
Bu diziden sonra Jensen, James Cameron'un Dark Angel adlı TV serisi için Vancouver'a gitti. 2003'te "Dawson's Creek" adlı dizide CJ rolünü oynadı.
2004'te Smallville adlı dizide oynamak için tekrar Vancouver'a geri döndü ve bu dizide Jason Teague adlı karakteri canlandırdı.
2005 yılında CW'nin yeni korku serisi "Supernatural"daki Dean Winchester karakteri ile ekranlara geri döndü. Ackles'in asıl büyük çıkışı olan proje 9 yıldır izlenme rekorları kırıyor ve başarılı oyuncunun dünya genelinde fenomene dönüşmesini sağladı.
2009 yılında My Bloody Valentine 3D adlı korku filminde Tom Hanniger adında bir karakteri canlandırdı. Sonraki yıl Batman: Under The Red Hood adlı animasyon filminde Red Hood (Jason Todd) karakterini seslendirdi. İki filmden de istediği verimi alamadığı için sinema projelerine soğuk bakıyor.
Ünlü aktör 2007 yapımı “Ten Inch Hero” ismindeki filmden rol arkadaşı Danneel Harris ile 2010 yılında evlendi. İkilinin 2013 yılında ilk kız çocukları dünyaya geldi. Jensen Ackles ve Danneel Harris çocuklarına Justice Jay ismini verdiler.
"Supernatural" dizisinde rol aldığı Jared Padalecki ve Misha Collins ile oldukça yakın bir arkadaşlık bağı var. Ayrıca evlenene kadar birlikte yaşadığı Jason Manns ile de yakın arkadaş oldukları biliniyor.
Jason Manns ve Steve Carlson ile birlikte şarkı söylemiş gelen olumlu tepkilerin ardından üçlünün kurduğu küçük grupta hobi olarak solistlik yapmaya başlamıştır.
Başarılıyı oyuncuyu Supernatural haricinde son olarak 14 Ekim 2014'te yayınlanması planlanan Batman: Arkham Knight isimli video oyununda Arkham Knight isimli karakterin sesi olarak duyacağız.

Herkesin sevgilisi: Jensen Ackles

9 sezondur Supernatural dizisinde Dean Winchester olarak arz-ı endam eden dünyanın hayran olduğu adamı biraz daha yakından tanımaya ne dersiniz. İşte serseri tavırları kocaman bakışları ve mağrur gülümsemesiyle Jensen Ackles...
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.