Bugün sinema dünyasının zirvesinde yer alan isimler bu başarıyı çocukluk çağlarından beri içerisinde yer aldıkları yapımlara borçlu. İşte tüm zamanların en başarılı çocuk oyuncuları...

Emma Watson: Harry Potter serisinde hayat verdiği Hermione Granger karakteriyle sinema sektörüne adım attığında henüz 10 yaşında olan başarılı yıldız o günden bugüne onlarca yapımda önemli rollerde yer alarak kendisini kanıtladı.
Elijah Wood: Geleceğe Dönüş 2 filminde rol aldığında 8. yaşını doldurmak üzere olan Wood, bu filmdeki sevimli hareketleri ve kamera önü rahatlığıyla dikkat çekti. Ardından 1992 yapımı Forever Young'ta ise henüz 11 yaşındayken dönemin en güçlü oyuncularından Mel Gibson ve Jamie Lee Curtis'le karşılıklı rol kesti.
Jodie Foster: Şüphesiz çocuk yıldızlar arasından sıyrılıp gelen en başarılı isimlerden olan Foster, 1976 yılında 16 yaşındayken Robert De Niro ile birlikte rol aldığı Taxi Driver ile ilk Oscar adaylığını kazandı. 1991 yılında ise Kuzuların Sessizliği filminde sergilediği olağanüstü performansla En İyi Kadın Oyuncu Oscarını kucakladı.
Christian Bale: 1987 yapımı Güneş İmparatorluğu filminde rol aldığında 13 yaşında olan Christian Bale günümüzün en çok aranan Hollywood yıldızlarından.
Jenny Lewis: 13 yaşındayken  rol aldığı Troop Beverly Hills'te sergilediği performansla sinema dünyasının kapılarını aralayan Lewis, 90'ların en önemli genç yetenekleri arasında yer aldı.

Jerry O'Connell: 1986 yapımı yılın en iyi filmlerinden birisi olan Stand by Me'de hayat verdiği Vern Tessio karakteriyle tanındığında 12 yaşında olan Jerry O'Connell bugün tam 40 yaşında ve filmografisinde birbirinden başarılı yapımlar yer alıyor.
Anna Paquin: True Blood'un Sookie'si, X-Men serilerinin Rogue'u, Anna Paquin 11 yaşındayken rol aldığı 1993 yapımı The Piano filmiyle en genç Oscar sahibi olan oyunculardan.
Neil Patrick Harris: How i Met Your Mother'da hayat verdiği Barney karakteriyle 9 yıldır sayısız ödüle layık görülen Harris'in kariyeri 16 yaşındayken başrolünde yer aldığı 1989-1993 yılları arasında yayınlanan Doogie Howser, M.D. isimli diziyle başladı.
Natalie Portman: Léon da canlandırdığı Mathilda karakteriyle henüz 13 yaşındayken sinema tarihine adını altın harflerle yazdıran Natalie Portman bugün En İyi Kadın Oyuncu Oscar'ı sahibi, bir çocuk annesi başarılı bir isim.
Fred Savage: 12 yaşındayken rol almaya başladığı The Wonder Years'ta canlandırdığı Kevin Arnold karakteriyle tam 115 bölüm boyunca izleyicinin kalbinde taht kuran Savage hala o tahtın en güçlü sahiplerinden birisi.
Sara Gilbert: 1988-1997 yılları arasında yayınlanan efsane aile komedisi Roseanne'de oynamaya başladığında henüz 13 yaşında olan Gilbert tam 221 bölüm boyunca ekranda oyunculuk dersi verdi.
Ron Howard: 1960-1968 yılları arasında yayınlanan The Andy Griffith Show'da 6 yaşındayken başlattığı kariyerine Akıl Oyunları,Tepedeki Ev,Grinç gibi başarılı yapımlarla devam eden Howard'ı en son 2003-2013 yılları arasında yayınlanan ve 9.2'lik imdb puanıyla dikkat çeken Arrested Development isimli dizide canlandırdığı Narrator karakteriyle izledik.
Drew Barrymore: Günümüzün en başarılı kadın oyuncuları arasında gösterilen Drew Barrymore zor geçen çocukluk yıllarını sağlam yapımlarda yer alarak telafi etti. Bugün kült haline gelmiş olan E.T'de rol aldığında 7 yaşında olan güzel oyuncu, bir Stephen King uyarlaması olan Firestarter'da hayat verdiği Charlie McGee karakteriyle yerini sağlama aldığındaysa henüz 9 yaşındaydı.
Leonardo DiCaprio: 90'lı ve 2000'li yıllara damgasını vuran DiCaprio kariyerine diğer çocuk oyunculara göre biraz geç başlayanlardan. 1985-1992 yılları arasında yayınlanan Growing Pains isimli dizide hayat verdiği Luke Brower isimli karakterle tanındığında 17 yaşında olan DiCaprio 1997 yılında rol aldığı Titanic'le küçük işlerle yetinemediğini tüm dünyaya gösterdi.
Mary-Kate ve Ashley Olsen: Bir dönemin en çok rağbet gören ikilisi olan ve çocuk oyuncular arasında ayrı bir yerleri bulunan Olsen kardeşler şöhretlerini 1987-1995 yılları arasında yayınlanan ve büyük beğeni toplayan Full House'a borçlular. İkili diziye dahil olduklarında yalnızca 1 yaşındaydılar.
Joseph Gordon-Levitt: 500 Days of Summer'la bir anda herkesin konuştuğu bir isim haline gelen Joshep Gordon-Levitt kariyerine 13 yaşındayken rol aldığı 1994 yapımı Angels in the Outfield ile başladı.

Onlar doğuştan oyuncu

Bugün sinema dünyasının zirvesinde yer alan isimler bu başarıyı çocukluk çağlarından beri içerisinde yer aldıkları yapımlara borçlu.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.