Ayşe Tolga
Büyük ikramiye bana çıkarsa savaş mağduru ülkelere ve mültecilere yardım merkezleri açarım. Türkiye’de çocuk ve kadınlar için sağlık, spor ve eğitim tesisleri kurarım. Dünyanın daha iyi bir yer olması için artık şahsi zevk ve isteklerimizi bir kenara bırakıp, herkes için çalışmalıyız. Bana göre yeni yıla en iyi aile ve dostlarla birlikte girilir. O gece sevdiklerime vereceğim hediyeler de genelde el emeği şeyler olur. Kalpler eklenmiş maskot bir ayı, elimle tek tek boyadığım ‘kalbinden geçen her şey gerçek olsun’ yazılı kahve kupaları gibi.
Demet Şener
Büyük ikramiyeyle önce elbette çocuklar için bağış yaparım ama kalan kısmını nasıl kullanırım bilemiyorum. Bu yıl Küba’yı görmeyi, Kuzey Işıkları’nı izlemeyi ve Kapadokya’da balon turuna çıkmayı gerçekten çok istiyorum. Yılbaşı gecesi denince karlar altında kalan bir ev, muhteşem bir yemek masası, ışıl ışıl yanan bir şömine, çocuklarım ve tüm sevdiklerim geliyor aklıma. Yılbaşı gecesini kalabalık geçirmeyi seviyorum. Yeni yılda çocuklarıma onların seçtiği bir hediye alıyorum. Sevdiklerime ise kendi kafama göre değil de biraz daha ağızlarını arayarak, ihtiyaçlarını belirleyerek küçük bir şeyler almayı seviyorum.
Aslı Tandoğan
Büyük ikramiye bana çıkarsa büyük bir kısmıyla bağış yapar kalan kısmıyla da keyfime bakarım. 2018’de görmek istediğim yer daha önce görmediğim Nemrut Dağı. Bana gizemli ve etkileyici geliyor. Yanında ailen ve sevdiklerin varsa yeni yıla nasıl girildiği çok önemli olmuyor bence. Yeni yıl hediyelerinden çok seremonisini seviyorum. Işıl ışıl yılbaşı ağacının altına küçük küçük rengarenk paketler bırakmak en sevdiğim...
Beste Kökdemir
Büyük ikramiye bana çıkarsa önce dünyayı gezerim. Yeni yılda Madagaskar’ı keşfetmeyi istiyorum. yeni yıla en iyi güzel bir dağ evinde, şömine başında, müzik dinleyerek girilir. Yeni yılın ruhuna uygun olarak küçük ama parlak hediyeler vermeyi seviyorum.
Demet Gül
Büyük ikramiye bana çıkarsa, anneme büyük beyaz bir ev alırım. Yetimhanelerdeki eksikleri tamamlar çocuklara çılgınlar gibi hediyeler dağıtırım. Sonra da kendimi Yeni Zelanda’ya götürürüm. Çünkü Yeni Zelandalı Taika Waititi favori yönetmenlerimden biri. Filmleri de genelde orada geçiyor. Ayrıca Haka dansını da canlı olarak izlemek istiyorum. Bana göre en iyi yılbaşı kutlaması kanepede uzanıp, Häagen-Dazs Macademia Nut dondurma yiyip ‘Scrooged’ filminde Bill Muray’i izleyerek yapılır! Hediye konusuna gelince; yakınlarıma genelde ihtiyacı olan hediyeleri almayı seviyorum. Ama onlara sorarsınız ‘Demet bize cheesecake yapsın yeter’ derler.
Deniz Barut
Büyük ikramiye bana çıkarsa önce sakin ve masumca, alınacaklar listemi tamamlar sonra da aylarca sürecek bir dünya turuna çıkarım. Uzakdoğu bunun ilk ayağı olabilir. 2017’ye veda gecesi içinse tercihim her yıl olduğu gibi ev olur. Ailem ve arkadaşlarımla serbest kıyafet uygulamasıyla sofra başında bol kahkahalı bir gecenin yerini hiçbir şey tutamaz. Sevdiklerime, baktıklarında yılbaşında alındığı ve o geceyi anımsatan küçük hediyeler vermeyi sevenlerdenim ben.
Gözde Mutluer
Büyük ikramiye ne kadar bilmiyorum, bilet de almadım hiç ama eğer bana çıksaydı bir süredir kurmaya çabaladığım edisyon işimi hemen kurardım. Şehir dışında bütün sene ücretsiz hizmet veren bir sanat atölyesi açardım. Biraz gezip, yeni şeyler öğrendikten sonra da hayatıma devam ederdim sanırım. 2018’de yurt dışında Tokyo, Berlin, New York’u yurt içinde Nevşehir’i görmek istiyorum. Büyük şehirlerde turist olmak çok güzel. Ben yeni yıla dürüst bir şekilde girilmesi gerektiğine inanıyorum. Bu ister bütün seneyi gözden geçirme kararları almak olsun, ister kendine sorular sormak şeklinde olsun. İyi bir kişisel gelişim bahanesi. Yılbaşı hediyesi için bir şey almaktan yana değilim. Kendi yaptığım ufak eskizleri hediye etmek daha iyi hissettiriyor. Geçen sene de el yapımı minik kaleydoskoplar hediye etmiştim. Sevdiklerini çocuklaştırmaktan daha güzel bir his yok.
Sercan Badur
Normalde piyango bileti alan biri değilim ama oldu da aldım ve bana çıktı... Önce Atatürk Kültür Merkezi gibi büyük bir tiyatro salonu açarım. Ardından yardım kurumlarına bağış yaparım. Kalan parayla da dünyayı gezmeye kendimi adarım. Seyahat ettiğim yerlere tekrar seyahat etmeyi seviyorum ama bu yıl bir değişiklik yapacağım. Dizilerimizin de izlendiği Güney Amerika ülkeleri Brezilya, Kolombiya, Kosta Rika gibi yerlere gitmek istiyorum. İkinci rotam ise Tayland olur. Ortaokul yıllarımda gitmiştim ama o kadar güzeldi ki, tekrar görmek istiyorum. Yılbaşı akşamına en iyi nasıl girilir sorusuna cevabım ise net! Yeni bir yıla nasıl girerseniz bütün bir yıl öyle geçer değil mi? O yüzden en sevdiğiniz insanı alın ve en sevdiğiniz yere gidin. Konu hediye olunca yeni yıl temalı ufacık şeyler bence yılbaşı gecesi için en doğru seçim. Ben en çok yılbaşı temalı çoraplar hediye etmeyi seviyorum sevdiklerime. Sizce de çok tatlı bir hediye değil mi?
Yağmur Tanrısevsin
Büyük ikramiye benim olursa dünya turuna çıkmak isterim. Çıkmasa bile 2018’de mutlaka Uzakdoğu’ya gitmek istiyorum. Yeni yıla girerken önemli olan insanın sevdiklerinin yanında olması. Başka bir öncelik düşünemiyorum. Onları mutlu etmek için de sanatsal dekoratif ev aksesuarları hediye etmeye çalışıyorum.

Yeni hayaller...

Büyük ikramiye için sadece siz hayal kuruyorsunuz sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Ünlüler dünyasının da hem ikramiyeye hem de yeni yıla dair büyük hayalleri, güzel hediyeleri, anlamlı beklentileri var.