Andrew Dominik'in son projesi olan Blonde, Marilyn Monroe'da efsane sarışın rolü Jessica Chastain'in oldu. İşte güzel oyuncuya dair bilinmeyenler...
Tam adı Jessica Michelle Chastain olan başarılı yıldız, 24 Mart 1977 Amerika doğumlu.
Chastain, annesi ve babasının çocukluğunda ayrılması üzerine vegan şefi olan annesi ve üvey babasıyla birlikte büyüdü. Güzel aktrisin iki kız ve iki de erkek kardeşi var.
1995 yılında El Camino Lisesinden mezun olduktan sonra eğitimini Sacramento Şehir Üniversitesi'nde sürdürdü. 1996–1997 yılları arasında okulun Tiyatro kulübüne katılarak oyunculuk anlamında ilk çalışmalarına başladı.
1998 yılında San Fransisco'nun en büyük arena tiyatrolarından birinde gösterilen Romeo ve Juliet oyunundaki performansıyla dikkat çekti.
1999-2003 yılları arasında başında usta aktör Robin Williams'ın bulunduğu bir Drama Okulunda eğitim gördü ve profesyonel oyunculuk anlamında ilk büyük adımını attı. Güzel oyuncu bu okuldan onur derecesiyle mezun oldu.
Drama okulundan mezun olduktan hemen sonra Los Angeles'a taşındı ve burada televizyon programları yapımcısı John Wells ile tanıştı. 
Chastain ile çeşitli deneme çekimleri yapan John Wells kendisiyle çalışmaya karar verdi.
Chastain ilk başrolü,2008'de vizyona giren bağımsız film Jolene'den önce çeşitli TV dizilerinde konuk oyuncu olarak yer aldı.
2011'de vizyona giren yedi filmiyle büyük ilgi uyandırdı ve birçok ödül adaylığına layık görüldü.
Duyguların Rengi filmindeki performansıyla Altın Küre, Screen Actors Guild Award,BAFTA ve Oscar'da En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu adayı oldu.
2012'de başrolde olduğu tartışmalı askeri gerilim filmi Zero Dark Thirty'deki rolüyle Broadcast Film Critics Association Award'da En İyi Kadın Oyuncu ve Altın Küre'de Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı.
Aynı yıl Oscar'da En İyi Kadın Oyuncu kategorisine aday gösterildi.
2012'de Time dergisinin hazırladığı Dünyadaki 100 Etkileyici İnsan listesinde yer aldı.
Ünlü film eleştirmeni Richard Roeper güzel yıldız hakkında, Zero Dark Thirty ve Mama filmlerindeki performanslarından sonra çağının en iyi oyuncularından biri yorumunu yaptı.

Yeni Marilyn Monroe: Jessica Chastain

Andrew Dominik'in son projesi olan Blonde, Marilyn Monroe'da efsane sarışın rolü Jessica Chastain'in oldu.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.