Yazı: Arzu Sözeri

DETAYLAR ŞAHANE
Bu otomobildeki tüm detaylar oldukça dinamik ve dikkat çekici. Görünüşünde gözü rahatsız eden hiçbir köşe ve çıkıntı yok. Kendi Clio’nuzu yaratmaya dış tasarımından başlayabiliyorsunuz. Canlı renk seçeneklerini jantlarınıza taşımanız mümkün mesela. Benim denediğim Clio 1.2 edc; griydi. Kırmızı ise detaylarda tasarımı öne çıkartmayı başarıyordu. Seçtiğiniz rengi ön panele, döşeme ve kapı panolarına taşımanız mümkün.
KADINSAL DOKUNUŞLAR… 
Benim gibi ‘şehir içinde otomatik vites şart!’ diyenlerdenseniz Clio HB ve Sport Tourer’da 1.2 Turbo EDC 120bg seçeneği var. Vites geçişleri oldukça seri ve yakıt tüketimi manuel vitese yakın. Yani gezgin şehir kadınlarının kalbini çalacak cinsten... Tek sorun uzun boylu iki kişiyi arka koltuğa davet ettiğinizde ortaya çıkıyor. Koltuk aralarının dar olduğunu söyleyebilirim. Gelelim teknolojinin Clio’ya sunduğu imkanlara: Öncelikle anahtarsız giriş özelliği var. Yani otomobili çalıştırmak için ve araçtan uzaklaştığınızda otomatik kilitlenmesi için Renault kartını yanınızda taşımanız yeterli. Bu da, çantasında anahtar bulmak için dakikalarca uğraşan kadınları mutlu edecek, kesin! 
Güvenlik!   
Segmentinin güvenlik konusunda en donanımlı otomobillerinden biri olduğunu da söylemeliyim. Yeni Clio’da; ESP, hız regülatörü/limitörü, emniyet kemeri ikaz sistemi, sürücü, yolcu ve baş/göğüs hava yastıkları bulunuyor.
HAYAT KOLAYLAŞTIRICI  
Ön konsola entegre edilmiş 7 inç (18 cm.) ölçüsündeki dokunmatik ekran, temel ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere hazır! Navigasyon konusunda bir üst mertebeye erişmiş Renault. Konsola entegre R-NAV multimedya sistemi, pratik ve teknolojik uygulamalara erişim sağlıyor. Navigasyon, radyo, USB iPod uyumlu audio bağlantı girişi ve Bluetooth teknolojisi sayesinde eller serbest telefon bağlantısı ve müzik dinleme olanağını size sunuyor. Geri görüş kamerası hizmeti ise R-Link ile gelen yeniliklerden. 

Capcanlı ve enerjik

Yeni Clio’nun dışı kadar içi de güzel ve etkileyici!
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.