SPORA YER AÇIN
Egzersiz oksijen alımını artırıyor. Ayrıca toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor ve cilde parlaklık veriyor.
Haftada üç gün yapılan dengeli kardiyo egzersiz, yoga ve pilatesin yanı sıra cildinizi yeterli su ve kremlerle nemlendirmeyi ihmal etmeyin.
DAHA FAZLA UYUYUN
Her gece 7-9 saat uyku uyumaya özen gösterin. Yorgun göz çevrenize özel ürünlerle destekleyici bakımlar uygulayın.
KAFAYI TAKMAYIN
Stres aynı zamanda bir savaş hormonu olarak bilinen adrenalini körüklüyor. Bu durum kanın ciltten kaslara doğru yönlendirilmesine neden oluyor. Solgun görünüm işte bu yüzden ortaya çıkıyor. Kronik stres ise yüz kaslarını hareketlendiriyor, mimik kaslarının yoğunlaşmasına neden oluyor, bağışıklık sistemini zayıflatıyor, cildi olumsuz hava koşulları ve kirlilik gibi dış etkenlere karşı zayıflatıyor.
ŞEKERDEN SAKININ
Fazla şekerli yemek vücutta glikasyon bileşikleri oluşturur. Bu da kolajenlerin zarar görerek antioksidanların nötralize olması ve cildin yaşlanma sürecine daha hızlı girmesi anlamına geliyor. Beslenmede kendinize basit alışkanlıklar geliştirin; beyaz ekmek yemeyi kesin, pirinçten uzaklaşın. Bunların yerine taze meyve ve sebze ve tahıl ağırlıklı beslenin.

Gençleştiren 4 alışkanlık

Bu alışkanlıklar genç kalmanıza yardımcı oluyor.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.