Doğan Cüceloğlu imzalı kitapta, Torosların bir köyünde büyüyen Saniye’nin varolma hikayesine tanık olacaksınız.
Willa Shalit tarafından derlenen Kadın Olmak: Büyüyüp Kendin Olmak Üzerine Düşünceler, ABD’li ünlü kadınlar tarafından kaleme alınmış 59 otobiyografik denemeden oluşuyor.
Televizyon programcısı Seda Akgül kitabında, erkekler neden aldatır, kadınların sırları, erkekler ne ister gibi sorulara yanıt arıyor.
Bihter Dinçel ile Elif Ezgi Uzmansel'in birlikte yazdıkları "Gebelere Balon" hamilelik hurafelerini konu alıyor.
Sema Maraşlı’nın bu kitabında eşinizi, kayınvalidenizi, gelininizi, damadınızı, çocuklarınızı, annenizi, babanızı, büyükannenizi görecek, evliliği ayakta tutmanın sırlarını bulacaksınız!
Roger J. Woolger’ın kitabı kadınların hayatlarını şekillendiren mitolojik efsanelere yönelik bir rehber…
Colleen Sell’in bu kitabında farklı yaşam deneyimlerine sahip kadınların samimi hikayelerinden derlemeler yer alıyor.
Ayça Tan Ulusoy, kitabında mutlu bir kadın, mutlu bir eş, mutlu bir anne ve en önemlisi mutlu bir insan olabilmek için yollar sunuyor.
Usta yazar Elif Şafak, kitabı Siyah Süt’te anneliği anlatıyor ve kendi deneyimlerini farklı karakterlerle okuyucuyla paylaşıyor.
Yazar Ayşe Yazıcıoğlu'nun 68'in Kadınları adlı kitabı 60’lı yıllarda gençlik hareketlerine katılmış, 70’li, hatta 80’li yıllarda da adaletsizliklere başkaldırmayı sürdürmüş bir kuşağın mensubu 16 kadının dilinden bir döneme ışık tutuyor.

Her kadının okuması gereken 10 kitap

Bu kitapları okuma listenize almayı unutmayın!
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.