Ufacık, minicik Cooper’lar yollardaki yerlerini yavaş yavaş MINI Countryman’e bırakıyor. Countryman çok daha iddialı ve fazlasıyla stil sahibi…
Mini mini
MINI Countryman alışık olmadığımız sadelikte fakat bir o kadar da ilgi çekici bir ön panelle karşıladı beni. Klasik MINI konseptinden çok da farklı değil aslında. Ama dahice bir geçiş sağlanmış. Bir oyuncak otomobil hissi uyandırıyor ilk bakışta ama düğmeye (elbette start/stop düğmesi) bastığınızda araba kulağınıza fısıldıyor “Şşşşşşş... Sakın beni hafife alma!’’
Daha geniş!
MINI Countryman diğer MINI modellerine göre son derece yüksek ve geniş. Özellikle belirtmem gerekir ki eğer bu otomobile vurgunsanız ve hayatınıza çocuk olayı girdiyse çok rahat edeceğiniz kesin. Aracın iç hacmi komple yükselmiş ve genişlemiş. Ekstra büyük camlar ve tavan yapısı ile oldukça ferah. Klostrofobik bir durum yok yani. Eh her güzelliğin bir bedeli var tabii; bu genişlemenin bedelini tek ödeyen bölüm bagaj olmuş. Bir çanta eninde iki çanta boyunda desem yalan olmaz.
Otomatik camlar ve park!
Koltuğu yükselttiyseniz camları açmakapama düğmesine ulaşmak zor olabiliyor. Park konusundaysa MINI’den çok fazla beklentiniz olmasın. Eski sistem devam ediyor; öyle renkli kamera sistemleri, park ekranı gibi destekçileriniz yok yani. Sensör sesiyle hareket etmeniz gerekiyor, gerisi sizin ustalığınıza kalmış.
Konfora tam puan
Otomobil yere yakın gibi gözükmekle birlikte sürücü koltuğuna oturduğunuzda durum değişiyor. Yola ve araca fazlasıyla hakim olduğunuzu görüyorsunuz. Countryman içinde bulunan tüm elektronik donanıma direksiyon üzerinden ulaşabiliyor olmanız yeni olmayan ama önemli bir ayrıntı. Yuvarlak hatlara sahip ön panel sizi aracın bir parçası haline getiriyor ve araçla bir bütün olmanızı sağlıyor. Her şey kontrolünüz altına giriveriyor.
Gidiyoruz...
Ben çok büyük bir keyifle kullandım MINI Countryman’i. Fazlasıyla sempatik ve stil sahibi bir otomobil bence. Kesinlikle ele avuca sığmayan bir şehirli diyebiliriz onun için. Ama ayrılıyoruz. Herkes kendi yoluna. Gelecek ay bakalım hangi teknoloji dehası ile tanışacağım?

Mini artık büyüdü!

Ufacık, minicik Cooper’lar yollardaki yerlerini yavaş yavaş MINI Countryman’e bırakıyor. Countryman çok daha iddialı ve fazlasıyla stil sahibi…
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.