Kozmetik dünyasının çekim alanı

Mücevherleri kıskandıracak şişeleriyle yeni parfümler, sürdürülebilirlik felsefesiyle üretilen çevreci ambalajlar ve vegan ürünlerle kozmetik dünyasının çekim alanına davetlisiniz.


1 / 8

Hazırlayan: Gülru İncu

Bu ay çekim alanımızda mücevherleri kıskandıracak güzellikteki şişeleriyle en yeni parfümler, yeni makyaj koleksiyonları, sürdürülebilirlik felsefesiyle üretilen çevreci ambalajlar ve vegan ürünler var. Serinleten bir limonata eşliğinde koltuğunuza kurulun ve kozmetik dünyasından en yeni haberleri okumaya hazırlanın!

2 / 8

KRALİÇE ARININ YOLCULUĞU
Mücevher tasarımcısı Begüm Kıroğlu, markası Begüm Khan adına, köklü Fransız parfüm evi Guerlain için tasarladığı mücevher parfüm şişesi ‘The Bee Bottle’ ile farklı dünyaları bir araya getiriyor. Kıroğlu, markanın sembolü olan arı motifini dört orkide üzerinde konmuş bir kraliçe arı tasarımına dönüştürdü. Bronz döküm tabanı 24 ayar altınla kaplanan ve sadece 15 adet üretilen mücevher şişe tasarımı, üzerine tek tek elle yerleştirilmiş 6500 adet değerli taşa sahip. Bu tasarım için Guerlain’in ürettiği ‘eau de parfum’ ise taze mandalina ve bergamot notalarıyla açılıyor. Sandal ve sedir ağaçlarının üzerine kurulmuş incir yaprağı ve meyvelerinin tatlı kokusunu odak noktası yapıyor.

3 / 8

SUYA VE SEBUMA DAYANIKLI
“Gözlerimizi öne çıkarmak, kişiliğimizi ortaya koymanın bir yoludur” diyen Chanel, yepyeni waterproof göz makyajı koleksiyonuyla karşımızda. Le Stylo Yeux göz kalemleri en çok satan yedi renkten oluşuyor. Le Volume De Chanel Waterproof Maskara, kirpiklerin daha uzun ve dolgun görünmesini sağlıyor. Les 4 Ombres far paletleri ise, şeftali, gri, leylak, mürdüm, bakır, antik altın ve parlak kahverengi tonlarından oluşuyor.

4 / 8

SAÇINIZ KERATİNE DOYSUN
Siz de yaz aylarında saçınızın canlılığını yitirmesinden mi şikayetçisiniz? Phyto’nun onarıcı bakım serisi Phytokeratine, doğal içerikleriyle saça derinlemesine nüfuz ediyor. Onarıcı Şampuan, bitkisel keratin ve yabani menekşe ekstraksiyonu ile saçınızı nazikçe temizliyor. Phytokeratine Maske, yıpranmış ve zayıflamış saçlar için geliştirilmiş. Isıya Karşı Koruyucu Sprey ise hyaluronik asitle aynı zamanda yoğun bir nemlendirme etkisi sunuyor.