Kısa kısa moda turu: Kasım ayında neler oldu?

Elele Dergisi, Kasım ayında yeni moda trendler ve markalardan oluşan bir derleme hazırladı.


1 / 5

Hazırlayan: Simay ENGÜR

KADER ORTAĞI

Lady Diana’nın 1995’teki Paris ziyaretiyle başlayan efsunlu bir moda anı. Daha sonraları, kraliyetin yegane prensesinin gündüzden geceye yanından ayırmadığı çanta, namıdiğer Lady Dior. İsmini Galler Prensesi Diana’dan alan Lady Dior çanta, belki bir soyaçekim örneği değil; ancak fevkalade iradeli bir kader ortaklığıyla Meghan Markle’ın cennetten kovulma hikayesinde reenkarne oluyor. Prens Harry ile birlikte Central Park’taki Global Citizen konserine katılan Meghan Markle, Lady Dior’un çizgisini takip ederek tasarlanan Lady D-Lite çantasıyla aramızda. Entrika, isyan, saraydan kaçış ve yıllara meydan okuyan ‘o’ çanta… Sevgili Lady Dior, sen modanın gökyüzüne uzanan salkım saçak dallarında parlayan, gerçek bir yasak elmasın.

2 / 5

GÖLGE ŞÖHRETLER

Sosyal medya çağının ‘görünüyorum, öyleyse varım’ felsefesini yerle bir eden, mahremiyet peçesiyle örtülü ve yüzde 100 sansasyon yaratan Balenciaga kıyafetiyle Met Gala’ya katılan Kim Kardashian ve markanın kreatif direktörü Demna Gvasalia’yı hatırlarsınız… Balenciaga, geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği 2022 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu’nun kırmızı halısında benzer bir görünümle gizlilik ilkesinin dozunu artıyor. Peki, bunun aslında bir öze dönüş hikayesi olduğunu söylesek? Markanın kurusucu Cristobal Balenciaga, mahremiyetine çok düşkün olması ve kendisiyle röportaj yapılmasına dahi müsaade etmemesiyle biliniyor. Neredeyse hiç kimseyle tanışmayan, şöhreti bir kenara bırakan ve koleksiyon sunumlarından hemen sonra atölyesine kapanan Cristobal Balenciaga, bugünün görünür olmaya bağımlı moda dünyasında yaşasaydı nasıl olurdu? Dönemin ruhu, günün her saatinde varlığını ilan etmesine sebep olur muydu bilinmez; ancak gölgesi, bu iddialı Balenciaga hayaletinin yansımasında!

3 / 5

MERHABA, ALTMIŞ YEDİ

Squid Game dizisinin yıldızı HoYeon Jung, Louis Vuitton’un yeni küresel marka elçisi olarak karşımızda! Louis Vuitton kadınının ‘bağımsız ruhunu mükemmel bir şekilde’ temsil etmeye hazırlanan Jung, 2017 İlkbahar/Yaz şovundan bu yana Louis Vuitton defilelerinde yer alıyor. Bugüne dek Burberry, Chanel ve Miu Miu gibi pek çok defilede yürüyen ve modellik kariyerine 2013 yılında başlayan HoYeon Jung’un ilk oyunculuk deneyimi olan Squid Game dizisi ile Instagram’da neredeyse 20 milyon takipçiye ulaştığını söylemek mümkün. Siz bu satırları okurken; saatte yarım milyon kişi daha eklenmeye devam eder mi? İsterseniz bu oyunu sonlandırabilirsiniz, teşekkürler.

4 / 5

CELINE
YENİ FRANSIZ

Celine’in 2021-2021 Sonbahar/Kış kampanyasının yeni yüzüyle tanışın! Fransız stilini benimseyen duruşuyla Kaia Gerber, günlük hayatında da kullandığı tüm stil kodlarıyla beraber kampanyanın yıldızı olmayı başarıyor. Artık Z kuşağının da vazgeçilmezi olan bob kesim saçlar, yüksek bel kot pantolon ve deri ceket. Voilà!