Cesur adımlar

Gotik makyaj dönüyor, karanlık efektler devreye giriyor. Minimalizmden de etkileneceğiz retro-fütürizmden de. Canlı renkler kışa damgasını vururken cesur tavırlarımızın keyfini çıkaralım. 2017-2018 Sonbahar/Kış güzellik trendleri kesinlikle özgür kadından yana.


ŞIK SAÇLAR
Bu sezon saçları fularlar, fiyonklar, taçlar, çiçekler süsleyecek. Alternatifler sonsuz. Uygulaması son derece kolay, üstelik günün her saati saç modelinizle küçük bir şıklık yaratabilirsiniz. Bu trendi çok sevdik.

Mango taç 69.99 TL, H&M Saç bandı 29.99 TL, Coquent taç 29.90 TL

BİRAZ MİNİMALİST BİRAZ ART DECO
Aydınlık bir cilt, son derece hafif bir göz makyajı ve nude dudaklar. Metalik renkler pastel tonlarla buluşup buğulu göz makyajına zemin hazırlıyor. Kahverengi kalem bu makyaja derinlik katıyor. Makyajda bu sezon art deco esintiler var. Doğal olana takıntılıyız.
Clinique göz kalemi 85 TL, Bobbi Brown dörtlü far 220 TL, Lancome ruj 130 TL
Maybelline Strobing stick aydınlatıcı 37.99 TL, NYX ruj 14.95 TL


BLOK RENKLER
Natürel göz makyajıyla vedalaşın ve yeni nesil göz makyajıyla tanışın. Renk duygusu ön planda. Kırmızı, mavi, sarı, beyaz, canınız hangi rengi isterse... Bu kış blok halinde sürülmüş farlardan ve grafik temalardan vazgeçmiyoruz.
Divage far 39 TL, Smashbox far paleti 95 TL, Dolce&Gabbana ikili far 177 TL,
Nars ikili far 125 TL


ÇİZGİ ÖTESİ
Fazla söze gerek yok. Tek ihtiyacınız siyah bir eyeliner. Makyaja dikkat çeken grafik çizgiler katmanın diğer bir yolu da göz makyajında sadece renkli göz kalemi kullanmak ve dudakları kalemle çerçevelemek.
Lancome eyeliner 130 TL, Divage göz kalemi 39 TL, Mac göz kalemi 65 TL

DUDAKLAR BİR ADIM ÖNDE
Dudaklar bu sezon da koyu renklerin istilasına uğradı. Rujlarımız kan kırmızısından şarap kırmızısına, oradan bordoya uzanıyor. Tek kural var; kesinlikle koyu olacak.


Dior ruj 172 TL, Sophora ruj 34.90 TL, Estee Lauder ruj 89 TL, Maybelline ruj 21.99 TL

GOTİK ROCK’N ROLL
Siyah gölgeler, karanlık görüntüler, şarap rengi dudaklar… Moda haftalarının hepsinde buğulu göz makyajı bolca kullanıldı hem de tüm tonlarda. Gotik estetik bir kez daha çekim alanımızda yani. Buğulu göz makyajı metalik gold, bakır, kırmızı ve grafik etkilerle birleşerek rock’n roll ruhuna modernizm katıyor.
Tom Ford dörtlü far 310 TL, Christian Şouboutin Eyeliner 305 TL, Chanel dörtlü far 234 TL, Guerlain far 175 TL, Shiseido eyeliner 139 TL

KAYITSIZ DALGALAR
Dalgalı saçların sadece yaz aylarında popüler olduğunu kim söyledi? Bu sezonun en göze çarpan saç modeli karışık, kayıtsız ama cool bir görüntü yaratan dağınık saçlar. İri dalgalar da dağınık saçlara teatral bir hava katıyor.
Marlies Möller saç köpüğü 88 TL, Toni&Guy 3D Volumizer saç köpüğü 52 TL, Remington saç maşası 249 TL

KİRPİKLERDE RETRO FÜTÜRİZM DÖNEMİ
Sonbahar makyajına damgasını vuracak trendlerden biri de upuzun ve belirgin kirpikler. 60’lı yılların Twiggy tarzı geri dönüyor ama hem retro hem de fütüristik bir kişilik kazanarak. Alt ve üst kirpiklere bolca maskara sürmeden evden çıkmıyoruz.Clarins maskara 123 TL, L'oreal maskara 46.99 TL, Dior maskara 172 TL

UTANGAÇ YANAKLAR
Yüzümüze ışıltı veren aydınlatıcıları hepimiz çok sevdik ama daha renkli bir görünüm için şeftali tonu allıklardan da yararlanabilirsiniz.Smashbox Lip&Cheek Ruj&Allık 109 TL, Nars Allık 120 TL, Chanel Allık 225 TL, Shiseido Allık 199 TL