Sevgiliden önce sevgiliden sonra

Hayatta rüzgar tersine döndüğü zaman bazı değişimler geçirebiliyoruz. Mesela sevgiliden önce ve sevgiliden sonra değişen bazı kadınlar gibi… Mutluluk ve aşk hormonu beynini ele geçiren kadınların düşünceleri ve davranışları değişebiliyor.
Ben özgürüm sadece özgürüm
‘Ben özgür bir kadınım’, ‘Ne zaman, nereye gideceğimi, nerede, nasıl giyineceğimi en iyi ben bilirim’, ‘Bir erkek bana kıskançlık yaptığı anda benim için biter, katlanamam...’ Ah bu kadınlar! Yalnızken erkek düşmanlığını sınırlarda yaşamayı ne çok severler. Erkek sineğe tahammül edemez, her şeyi onlar bilirler! Sonra sevgilisi olunca bir anda süt dökmüş kedi gibi ‘Ama beni seviyor, ondan kıskanıyor’, ‘Seven adam kıskanır’, ‘Çok geç saate kadar dışarıda kalamam erkek arkadaşım kızıyor’ düşüncelerine bir hafta içinde geçerler. Aman diyelim siz siz olun bu kadınlardan aldığınız akılla sevgilinizle birbirinize girmeyin.

Sosyal aşk
‘Bu kız da iyice buldumcuk oldu, her gün sevgilisiyle fotoğraf yüklüyor’, ‘Sevgilinin fotoğrafının altına kalpler koyan tipler var ya, ben en çok onlara gülüyorum’ cümleleri sosyal medya hesaplarında kedisinden, köpeğinden, yediği yemekten başka fotoğrafı olmayan yalnız kadının kıskançlığının dışa vurumudur. Eski sevgilisiyle fotoğraflarını WhatsApp’tan Viber’a kadar profiline yerleştirdiğini hatırlattığınız anda ‘aman canım çocukluk hepsi’ diyebilecek kadar da rahattır. 10 gün sonra da sevgilisi olursa Facebook’ta ilişki durumunu yarım saat içinde değiştirip, herkese ilan ettikten sonra da altına pembe kalpler koymakla yetinmeyip şunu bile yapabilir; ‘<3’.  

İhmal şart!
‘İyi ki bir sevgili buldun, bizi unuttun’, ‘Sevgilinin ailesiyle yemeğe gidip bizi ektiğine inanamıyorum’, ‘Ben sevgilim olduğunda asla arkadaşlarımı ihmal etmem!’ Yalan külliyen yalan! Bir arkadaşınız sevgiliniz yüzünden onu ihmal ettiğinizi fazlasıyla yüzünüze vuruyorsa ve size anlayış göstermiyorsa bilin ki sevgilisi olduğu anda şununla karşılaşacaksınız: ‘Ama hayatım o kadar yoğun çalışıyor ki zaten zar zor görüşüyoruz, gelecek hafta da teyzesinin komşusunun kuzeniyle tanışmaya gideceğim.’