Sevgiliden önce sevgiliden sonra

Hayatta rüzgar tersine döndüğü zaman bazı değişimler geçirebiliyoruz. Mesela sevgiliden önce ve sevgiliden sonra değişen bazı kadınlar gibi… Mutluluk ve aşk hormonu beynini ele geçiren kadınların düşünceleri ve davranışları değişebiliyor.
14 Şubat mı?
‘Hepsi kapitalist dünyanın ürünü’, ‘Herkes sokaklarda vıcık vıcık, el ele o ne öyle?’, ‘Seviyorsan her gün özeldir’... Kadınların yalnızken en çok nefret ettiği gün kesinlikle 14 Şubat. Sevgilinizle kazara o akşam baş başa hamburgecide bile yemek yeseniz kahkahalar atarak sizi aşağılayabilirler. Bu tip kadınlardan  sevgilisi olduktan sonra duyacağınız cümle şudur: ‘Sevgililer Günü’nde İtalya’da olacağız, kaç aydır bunu planlıyoruz.’

Kendine gel!
‘Yatıp, kalkıp sevgilisini anlatıyor’, ‘Başka şey konuşamaz oldun’, ‘Ben mi yaşıyorum ilişkiyi sen mi anlamadım?’ Yalnız bir kadına sevgilinizle yaşadığınız romantik anları anlatmanızın, kavga ettiğinizde tavsiye istemenizin sonucunda alacağınız cümleler genelde bunlar olur. Eğer size söylemezse de bilin ki ortak arkadaşlarınıza sizinle ilgili dert yanar, ‘Bıktım bunun özel hayatından’ diye. Üzerine bir de size akıl vermeye çalışır, ‘Dünyada neler oluyor haberin yok, hayatta sadece aşk mı var, kendine gel’ diye. Sevgilisi olduğunda da birden sevgi kelebeğine dönüşür; hayatta aşktan daha önemli ne var, sevin, sevilin, aşık olun diye nutuklar atmaya başlar.

Tabii ki arkadaşları olacak
‘Sen ne zannediyorsun sevgili olmayı tabii ki onun da kız arkadaşları olacak’, ‘Senin de erkek arkadaşların var’, ‘Canım zaten liseden beri arkadaşlarmış, olsa şimdiye kadar olurdu’ diyerek sevgilinizi kıskandığınız anda dünyanın en mantıklı yaratığı olarak hareket eden kadınlar, erkek arkadaşları olduğunda bir anda sokakta kalmış yavru kedi gibi titreyerek kız arkadaşlarından dert yanmaya başlar. Sevgilisinin yuvadan beri arkadaşlık ettiği kızlarla ilgili bile ‘çirkin’ yakıştırmasını 10 saniye içinde yapıp, arkadaş buluşmalarını ‘tamamen tesadüf’ eseri basabilir, kavga çıkartabilir!
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.