İntikamınız soğuk mu olsun, bol acılı mı?

İntikamınız soğuk mu olsun, bol acılı mı?

Aldatılma ya da terk edilme karşısında insanın ilk tepkisi intikam almak olabiliyor. Üzülmek ve öfke duymak son derece insani bir duygu ancak ‘intikam soğuk yenen bir yemektir’ diyerek inceden inceye hesaplar yapmak ya da kendinize acı çektirmek doğru değil...

‘ALDATILIR YA DA TERK EDİLİRSENİZ, ESKİ SEVGİLİNİZDEN İNTİKAM ALMAK İÇİN NELER YAPARSINIZ/YAPTINIZ?'

“Ne intikamı! Allah’ından bulsun, onun girdiği günaha bile girmem.” 

Aysel

“Seviyorsam yapabileceklerimi düşünemiyorum. Şu da var zaten, o da beni sevseydi başkasını tercih etmezdi. Asla affetmem, hep aklımda kalır. Yaptığı ihanetin affı olmaz. Çünkü kimse yanlışlıkla biriyle birlikte olmaz! Ben değil o kaybeder, en azından nasıl bir insan olduğunu öğrenmiş olurum.”
Hacer

“Zaten değmezmiş diye düşünürüm. Tabii olayın siniriyle eşyalarını camdan atmak, laptop’ına su dökmek, giysilerini parçalamak gibi fiziksel tepkiler veririm ya da mesela sadakatsizliği duyulsun diye herkese anlatırım. Ama bir süre sonra, ‘beni aldattığına göre değersiz herifin tekiymiş’ fikri ağır basar ve kendi yoluma bakabilmek için kendimi şımartmaya bakarım. Hayatıma devam edip eski sevgiliyi arkada bıraktığım zaman da zaten onu umursamayarak en büyük intikamı almış olurum.”
Zeynep

“Onu umursamaz, başka biriyle sevgili olurdum, o da kıskanırdı.”
Betül

“Yeni sevgilimle birlikte, eski sevgilimin en sık gittiği mekana giderim. Eski sevgilimi görmemiş gibi yaparak, yeni sevgilimle sarmaş dolaş takılır, çok mutluymuş gibi davranırım. Kudursun.”
Gizem

“Onu affederim. Bence bu en büyük intikam. Onun hakkında iyi konuşurum, asla kötülemem, bunları duyunca kendi utansın, umurumda bile olmadığını anlasın.” Zeynep

“Çok aşıksam, eski Türk filmlerini seyreder intikam tekniklerimi geliştirir, sonra da kendime yeniden aşık etmenin yollarını öğrenirim. Yok değilsem, o zaman uğraştığıma değmez ama uğraşacaksam da, olmadık yerlerde karşısına her seferinde onunlayken olmadığım kadar şahane görünüp bende eksik gördüğü şeyleri, onun istediği gibi yaparak onu delirtirim. Egoyu toparladıktan sonra arkamı dönüp çıkar, yeni maceralara atılırım.”
Özlem


“Neler yapacağım tahmin bile edilemez, o derece kötü olur yani!”
Elif

“Eğer beni aldattıysa intikamlardan intikam beğensin! Aldattığı kadının ve onun hayatındaki hayalet gibi olurum. Huzursuz edebilmek adına her şeyi yaparım. Tabii ki sıkılana dek... Daha sonra bırakırım ne halleri varsa görsünler...”
Sinem

“Bu, o kişinin zayıf noktasına göre değişir.”
Sude

“İntikam almak istemem için canımı çok fena acıtması lazım. Ben de onun canını acıtacak bir şey bulurum.”
Esra

“Bir ilişki bittiyse, bunda iki tarafın da hatası vardır ya da ilişkinin vadesi dolmuştur. Bu yüzden intikam planları yapmak yerine herkes kendi hayatına yeni bir yol çizmeli bence.”
Seda

“O benim için bitmiştir, elimden geleni yaparım, yeter ki onun canı yansın.”
Dicle

“Ayrıldığında gayet soğuk bir tepki veririm, soğukkanlı olurum. Bir süre hayatıma hiç kimseyi almam, beklerim. O da pişman olup geri dönecektir zaten. Döndüğünde de onu süründürür bu şekilde intikamımı alırım.”
Arzu

“Onu görmezden gelir, umursamadığımı belli ederim. En güzel intikam.”
Ayçe

“Onu umursamıyormuş gibi yaparım. Yakınındaki arkadaşları ile konuşup onu kıskandırırım.”
Büşra

“O çok kıymetli arabasını bir güzel çizerim!”
Selda

“Önce onunla yeniden birleşir, sonra da terk ederim!”
Merve

“Onunla başka biriymiş gibi yazıştım, kullandığı argümanların hepsini çürüttüm, bol bol dalga geçtim, söyleyemediğim her şeyi söyledim... Sonra da başkası diye yazıştığı kişinin ben olduğumu anlamasını sağladım... Çok keyifli bir süreçti.”
Melek