Bana değil ruhuma dokun!

Yaklaşık 5 bin yıl önce Hindistan’da doğan ve bugün cinsel sorunların iyileştirilmesinde kullanılan Tantra, cinsellikte sadece bedeni değil aynı zamanda ruhu da mutlu etmeyi amaçlıyor. Çiftler bu öğreti sayesinde yatakta mutluluğu yakalamayı başarıyor.
Ön hazırlık yapılmalı
Tantratik cinsel ilişkiden önce ön hazırlık süreci gerekiyor. Tantracılar’a göre, Tantra öğretisi ve cinsel beraberlik ile doğanın tanrısal tabiatına uygun bir noktaya erişiliyor. Dr. Akif Poroy, Tantra’da cinselliğin meditasyon ve anında oluşup gelişen olgularla özel yaşama damgasını vurduğunu belirterek, bu yöntemlerle cinsel enerjinin yükseltildiğini vurguluyor: “Tantra yöntemleri ile cinsellik yalın bedensel bir işlem olmaktan çıkıp, tinsel bir atmosfer içinde ruhsal doyumu sağlıyor. Ortam çok önemli. Mekanın bir tapınak gibi olması gerekiyor. Tantra’nın kolay bir öğreti olduğunu sanmak ise yanlış bir algı. İnsanın önce kendini bütün saplantılardan, cinsel tabulardan, yanılgılardan kurtarması gerekiyor. Bu ancak çok istekli, sabırlı ve ısrarlı çalışmayla sağlanabiliyor. İnsanın kendini algılamaya açması, iç potansiyelini sonuna kadar açığa çıkarıp kullanması gerekiyor. Bu öğretiyi, sadece birtakım teknikleri öğrenip, bazı hazır formülleri uygulayarak, doruk noktalara ulaşılacağını sanmak da yanlış oluyor. Hem bedensel hem ruhsal cinsel yeteneklerin geliştirilmesi ve açığa çıkarılması bilgeliği, cinsel aydınlanmayı gerektiriyor.”

Masaj ve dokunma
Tantra’da dokunma ve masaj büyük önem taşıyor. Ancak Tantra’daki dokunuş basit bir dokunuş olmuyor. O yalnızca ustadan öğreniliyor. Tantra kadının cinsel enerjisini kutsal ve tapılacak bir olgu olarak görüyor. Bu öğretiye göre kadının aktif cinsel enerjisi kozmik enerjiyi yönlendiriyor veya harekete geçiriyor. Erkeğin cinsel enerjisi de ancak kadının yani Tanrıça Şakti’nin cinselliği ve cinsel enerjisiyle harekete geçiyor. Dr. Akif Poroy, “ Tantra öğretisinin yolundan gidenler için cinsellik ve sevişmek, kutsal ve farklı bir bilinç durumuna geçmenin yolu. Burada Tantracı için önemli olan nokta bedensel doyumu yaşamanın çok daha önünde ve belki de üstünde ruhsal ve tinsel bir boyutu olan bir aşkınlık, adeta ermişlik oluyor. O mutluluğa geçişi sağlayan bir köprü. Yaşamın gizemi cinselliğin içinde. Çok özel bir aydınlanma öğretisi olan Tantra ancak ustadan öğrenciye yani öğrenmek isteyene, beş bin yıldır ağızdan kulağa veriliyor. Fakat bu öğretiyi özümseyebilecek durumda, istekli olan ve layık görülenlere törenlerle iletiliyor. Herkesin kavrayabileceği bir öğreti olmayan Tantra’yı öğrenmek isteyen kişinin içeriği algılayabilmesi için yüksek bir entelektüeliteye sahipolması gerekiyor” diyor.

Tantrik seks oyunları
Tantra konusunda birçok kitap yazan Cassandra Lorius’in tantrik egzersizleri arasında yin-yang oyunu bulunuyor. Bu oyunda çiftler bazı isteklerde bulunuyor ve birbirlerinin isteklerini sırayla yerine getiriyorlar. Örneğin vücut masajı gibi... Lorius, “Eğer partnerinizin tutkularını yeniden uyandırmak isterseniz hareketli, seksi müzik eşliğinde kalçalarınızı sallayarak dans edin, onu baştan çıkarın. Dansınızla paralel olarak derin ve uyumlu nefes alıp verin. Erotik dokunuşlardan önce, onun tam karşısında olun ve yüzünüz ona yakın olsun” diyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.