Kışlık kabanlarda öne çıkan 3 trend

Sonunda beklediğimiz o buz gibi hava geldi çattı. Kışın soğuk günlerinde dışarı çıkmamız gerektiği her an aynı şeyi düşünüyoruz; nasıl aynı anda hem sıcak hem şık hem de konforlu olabiliriz?

Kışlık kabanlarda öne çıkan 3 trend

Artık evden çıkarken cüzdan, telefon, anahtar üçlüsünden daha fazlasına ihtiyaç duyuyoruz. Yeni yeni alıştığımız bu değişim, bizi kendimize daha çok dikkat etmeye de zorluyor. Zaten evden çıkmak da mecbur kalmadıkça tercih etmediğimiz bir durum. Artık kış partileri yok, en azından bir süre daha olmayacak ama bir gün yeniden sosyalleşebildiğimiz günler gelince, kış için birbirinden şık yatırım yaptığımız birkaç parçayla mükemmel görünmeyi başaracağız.

Sokak stilinde rekabetin oldukça düştüğü bu günlerde alışveriş yapmak istediğinizde öne çıkan trendleri fark etmişsinizdir. Kış boyunca soğuk havayla temas etmeyi engelleyen kalın kabanlar, uzun montlar, kışlık puffer montlar ve kürklü montlar oldukça popüler. Bu modellerin öne çıkmasının bir sebebi de tümünün yorumlarınıza açık olması, kombinlerinize farklı bir hava katarken beğenilerinize göre farklı bir hava katabileceğiniz, esnek tasarımlar olması. Yani her kombine ayak uydurabilecek, zamansız ve trendlere uygun olsa da aslında onlardan bağımsız ve oldukça şık görünüyorlar. Online ya da mağazadan alışveriş yapacak olsanız da gözünüzü bu trendlerden ayırmayın!

Uzun Kışlık Montlarla Kış Sıcacık Geçsin

Uzun mont ya da kabanların çoğunu yıllarca kullanabilirsiniz. Bu nedenle kaliteli ürünlere yatırım yapmak en doğrusudur. Kaliteli kışlık montları seçerken materyaline, astar kalitesine ve en önemlisi de kesiminin vücudunuza uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Uzun kabanlar zamansız bir stile sahip olduğu için, gardırobunuzda mutlaka olmalı. Kesimi vücudunuza uygun, uzun bir kışlık kaban sizi daha ince ve uzun gösterir. Kışlık kabanları bot ve çantayla tamamlarken zıt renkler seçerseniz, kontrast ve şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Puffer montlarla sıcacık bir stil

Son birkaç yılda özellikle spor stili benimseyenlerin favorisi olan puffer montlar, oversize trendiyle bir araya geldi. Uzun ya da crop fark etmez, puffer montlar ne soğukta ne modada sizi yarı yolda bırakır. Kışlık montlar arasında, hem en konforlu hem de en sıcak tutacak alternatiflerden olan puffer montlar, son dönemde yeniden keşfedilmiş gibi çok seviliyor ve herkes tarafından tercih ediliyor. Oversize modelleriyle spor bir stil yaratabilirsiniz. Sadece spor değil klasik bir kombinde de puffer montlar dengeleyici ve havalı bir görünüm yakalamanızı sağlar. Kararsız kalıyorsanız kapitone kumaşlı uzun puffer montlara yakından bakmanızı tavsiye ederiz.

Yumuşacık tüylü kışlık montlar

Aslında tüylü montlar ya da kabanlar da bilmediğimiz bir model değil. Ancak onlar da bu listedeki diğer alternatifler gibi yeni sezonda modern yüzüyle karşımıza çıkıyorlar. Farklı renkler ve kesimlerle 2021 kaban trendlerinin bir parçası olan tüylü kabanları, özellikle yazlık renklerde seçerek ya da pastel tonlarda tercih ederek kullanabilirsiniz. Katman stilini bol bol uygulayarak tüylü montlarla çok şık stiller yaratabilirsiniz. Örneğin aynı rengin farklı tonlarını ya da zıt renkleri giyerek renk ikilileri yaratın veya şık bir elbiseyle bohem bir stil yakalayın.