Yılın en uygulanabilir trendi mavi gömlek nasıl giyilir?

Giymesi en kolay kıyafetlerden bahsettiğimizde bu tabirin ucu hep biraz açık kalır. Kime göre, neye göre giymesi kolay? Bütün kıyafetlerin giymesi kolay olmalı, değil mi? Teoride yüzde 100 geçerli olan bu düşünce pratikte büyük bir karmaşaya sebep olabiliyor.


Giymek için üzerine çok fazla düşünmenizi gerektirmeyen kıyafetler için “giymesi kolay” diyebiliriz. Sonuçta renkleri iddialı, kesimleri abartılı, duruşu bambaşka kıyafetler de yok değil. Onları kombinlemek veya gündelik hayatta giymek çaba isteyebilir. İşte çabasız şıklığa adını veren çaba gerektirmeyen kıyafetler de bunlar. Yaşınız ve tarzınız ne olursa olsun giyebileceğiniz, kendinize göre farklılaştırabilir ve kendi kombinlerinizi hazırlayabilirsiniz.

Bu yılın öne çıkan ilkbahar – yaz trendlerinden biri de işte tam bu çabasız şıklığa hizmet ediyor. Ecevit mavisi gömlekleri biliyorsunuz değil mi? Hani açık mavi renk Oxford gömlekler? Onlar bu yılın en kolay uygulanan trendlerinde başroldeler! Geçtiğimiz yıl The Row ile moda sahnesinde kendine yer bulan açık mavi gömlekler, Alexa Chung’ın gardırobuna bile girdi. O zaman bizim de değerlendirme zamanımız geldi diyebiliriz.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Alexa Chung (@alexachung)'in paylaştığı bir gönderi


Mavi gömleği kombinlerken diğer renkleri de benzer tonlarda ya da nötr seçebilirsiniz. Örneğin mavi gömlek ve siyah etek beklediğinizden daha şık bir görüntü ortaya çıkarır. Özellikle ince siyah çorap ve birkaç aksesuarla tamamladığınızda siz de en az Alexa Chung gibi cool bir kombin yaratmış olursunuz.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Débora Rosa (@deborabrosa)'in paylaştığı bir gönderi


Jean ve mavi gömlek ikilisi, standart bir görünümden omuzlara atılmış bir kazakla çıkabilir. Böylece hem mevsime ayak uydurmuş olursunuz hem de oldukça şık görünürsünüz. Kışlık kare burun botlar ve boru paça jeanle 90’lardan günümüze gelerek zamanlışsan bir kombin yaratmanız oldukça kolay olacak.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hodan Yousuf (@hodanyousuf)'in paylaştığı bir gönderi


Layering yani katman stilini uygularken yine mavi gömlekleri kullanabilirsiniz. Bu sefer ceketinizi sıcak renklerden seçerseniz, kontrast bir görüntü yakalayarak şık bir hava yaratabilirsiniz. Mavi gömlek, süeter ve ceket üçlüsü maskülen bir stil yaratmak isteyenlerin ideal tercihi olabilir.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Franny (@frannfyne)'in paylaştığı bir gönderi

Bir de tabii çizgili mavi gömlekler var. Onlar da marin stili yaratmak, yazlık görünümler hazırlamak ya da kış kombinlerine şık bir zemin hazırlamak için çizgili mavi gömlekleri de mutlaka stilinize dahil edin. Ama bunu yaparken aksesuarlarınızda parlak renkler tercih ederseniz, ortaya çok şık kombinler çıkarabilirsiniz.