Bu kış kayak yapmaya hazır mıyız?

Kış tatili için hazırlıklara başladık ve bu kış kaymak isteyenler için çok güzel fırsatlar sunacak. Peki, unutulmaz bir kış tatili için hazırlıklarınız tamam mı?

Bu kış kayak yapmaya hazır mıyız?

Kış mevsimi, beklentilerin üzerinde bir soğuk hava dalgası ile yaklaşıyor ve soğuk geçecek bir kış döneminde, kayak merkezlerinde yüksek kar düzeyi bekleniyor. Bu da, her fırsatta kaçarak kayak yapmak isteyenlerin bu kış daha fazla fırsat bulacağı anlamına geliyor.

Çocuklu veya çocuksuz çiftler veya yalnız gezginler için yoğun geçebilecek bir kayak mevsimi yaklaşırken, hazırlıklarımızı da tamamlamamız gerekiyor. Peki nelere dikkat etmeliyiz.

Soğukla savaşmayın, soğuğa karşı önleminizi alın

Özellikle gribal enfeksiyonların ve Covid-19 riskinin yükseldiği kış mevsiminde soğuk hava ile düello yapmaya hiç gerek olmadığını ve sıkı sıkı giyinecek şekilde hazırlıklarımızı yapmamız doğru olacak.

Şişme mont modelleri, bu kış hem yine moda olacak hem de soğuğa karşı en etkili önlemlerden olacağı için vazgeçilmezler arasına girecek. Erkek kışlık mont modelleri için de aynı yorumu yapmak kaçınılmaz.

Bu klasik seçimlerin yanında, bere, atkı, boyunluk, eldiven, kışlık çoraplar ve kar tatili için vazgeçilmez olan tozluklar da mutlaka alışveriş listemizde bulunmalı.

Çoğu insan ilk defa çıkacağı kar tatilinde tozluğun önemini küçümseyebiliyor ancak kara karşı en dayanıklı ayakkabıların bile tozluk olmadan kara battığında ayakların ıslanmasını en fazla birkaç dakika engelleyebildiğini unutmamak gerekiyor.

Soğuk havalarda özellikle boyunlardan, ayak uçlarından ve parmak uçlarından üşümeye başlayacağınızı ve bu bölgeleri korumasız bıraktığınızda tüm tatilinizin zehir olabileceğini de hatırlamalısınız. Dolayısıyla hazırlıklarınızı yaparken özellikle bu üç bölge için hem hareket kabiliyetinizi kısıtlamayacak hem de sizi çok sıcak tutacak çözümler geliştirmenizi tavsiye ediyoruz.