Bayram tatilinde güneye mi kaçsak?

Bu ayın sonunda bayram var. Planlamayı önceden yapmak şart!
Kaş

Nerede kalsak?
Çukurbağ Yarımadası’nda yer alan Villa Hotel Tamara 27 odalı küçük ve şirin bir butik otel. Dilerseniz ana binada, dilerseniz binadan uzak odalarda konaklayabilirsiniz. Üstelik üç adet de balayı süiti bulunuyor otelin. Boydan boya camı olan bu odalarda denizi doyasıya seyredebilirsiniz. Tamara’nın aynı zamanda kendi isminde Akdeniz koylarını keşfedebileceğiniz bir de teknesi var. Dilerseniz havuz başında güneşlenebilir, dilerseniz otelin önünden denize inebilirsiniz.

Nerede yesek?

Balık seviyorsanız kılıç ya da lagos yemek için Kaş limanındaki Mercan Restaurant’a; kağıtta levrek, yengeç kroket gibi farklı lezzetleri denemek için Ortanca Restaurant’a, çeşitli mezelerini tatmak için Bahçe Balık’a mutlaka gidin. Yemek sonrası artık Kaş denildiğinde herkesin bildiği Mavi Bar’ın farklı kokteyllerini deneyebilirsiniz.

Ne yapsak?
Bir zamanlar Likya kenti Phellos’un limanı olan Kaş’ın merkezindeki Uzun Çarşı’nın sonundaki Likyalılar’dan kalmış büyük lahit, Kaş’ın adeta sembolü olmuş. Dağal oyulmuş kaya mezarları ve Çukurbağ Yarımadası’na giderken yolun sağında yer alan antik tiyatro Kaş’ta görülmesi gereken Likya eserlerinin başında yer alıyor. Zengin bir kuş cenneti olan Patara Milli Parkı çocuklu aileler için gerçekten ilgi çekici. Küçük ve Büyük Çakıl Plajları ile yolu biraz uzun, tesis bulunmayan ve şemsiyenizle yiyeceğinizi yanınızda götürmeniz gereken Kaputaş Plajı turkuaz renkli deniziyle sizleri bekliyor. Dalış sevenler için Kaş tam bir cennet, zira 70’ten fazla dalış mekanı bulunuyor. İlk defa dalacaksanız Mavi Diving ya da Baracuda Diving Center’da beş metrelik keşif dalışı için rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.