Gerçek Olamaz! Seyşeller Fregate Island

Gerçek Olamaz! Seyşeller Fregate Island

Asıl sakinleri deniz ve kara kaplumbağalarıyla rengarenk kuşlar ve palmiye ağaçları olan Hint Okyanusu’ndaki Seyşeller Fregate Island; bembeyaz kumsalları, turkuaz rengi denizi, mercan kayalıkları ile hayallerinizin ötesinde bir tatil vadediyor.


SADECE 40 KİŞİ KONAKLIYOR

Aynı anda en fazla 40 kişinin konaklayabildiği adada aktiviteler kişiye özel zevklere göre şekilleniyor. Su sporları, ada gezileri, güzellik bakımları, Uzakdoğu terapileri ve her villanın verandasındaki masaj seansları gibi birçok cazip keyif fırsatı sunuluyor. Kendi lüks terası, büyük özel sonsuzluk havuzu ve jakuzisi içinden yemyeşil ormana ve derin mavi denize seyre dalabiliyorsunuz. Ayrıca misafirlerin talepleri doğrultusunda özel hizmetliler 24 saat hazır bekliyor.

DOĞAL YAŞAMLA İÇ İÇE

10 kilometrelik yol ve yürüyüş parkurları ile adayı hem kendi elektrikli arabanızla hem de yürüyerek rahatlıkla keşfe çıkabiliyorsunuz. 300 hektarlık adayı keşif sırasında rehberler eşliğinde palmiye ağaçlarının arasında doğal yaşamın derinliklerine dalabiliyorsunuz. Adanın her köşesi metrelerce göğe yükselen ağaçlarla dolu. Aralarında en ilginci ise ‘ölümsüzlük ağacı’ da denilen banyan; kökleri yukarıdan aşağıya uzuyor, her kök yeni bir dal veriyor, her dal da yeni bir gövde… Yürüyüş sırasında görecekleriniz arasında kaju ve tarçın ağaçları ile rengarenk kuşların yuvaları da bulunuyor. Muz, papaya ve mango ağaçları ise adım başı… Keşif aralarında mola vereceğiniz ağaç evler adanın en güzel manzaralarını seyre dalabileceğiniz noktalara konuşlanmış. Adanın gizemleri keşfetmekle bitmiyor. Macerasever biriyseniz Hollandalı biyologla birlikte gece yürüyüşü yapmanızı öneririm. Bu yürüyüş sırasında florasanlı fenerlerle akrepleri gözlemleme fırsatı bulacaksınız. Ayrıca ada gerçek bir kuş cenneti; kardinal kuşu, ispinoz… Yemek yerken, güneşlenirken hatta yürürken bir anda omzunuza rengarenk bir kuş konması olası… Bembeyaz kumsalların güzelliği bir yana, turkuaz denizin bereketi hayli fazla. Mercan kayalıkları ve rengarenk balıkların içinde tüplü veya şnorkelle dalış yapma imkanınız var. Ayrıca rüzgar sörfü, su kayağı ve deniz üzerinde eğlenceli aktiviteler sizi bekliyor. Derin deniz balıkçılığı meraklıları ise tekneyle açılabiliyor. Söz denizden açılmışken; adada yaşadığınız süre boyunca doğanın gerçek mucizelerinden bir tanesine, yumurtalarını kıyıya bırakan dişi kaplumbağalara denk gelme şansına da sahipsiniz. Ekim ayından ocak ayına kadar her yuvalama sezonu kaplumbağaların başarıyla ve güvenli bir şekilde denize açıldıklarına şahitlik edebilirsiniz. Yengeçlerin kumda bıraktıklarını izlerken ise doğanın mucizelerine bir kez daha şükrediyorsunuz.