İstikamet Yunan Adaları...

Sabah 8.15’te Bodrum’da bulunan Cruise Port Limanı’na varıyoruz...
Nerede denize girsek?
Adanın Türkiye’ya bakan kısmında en iyi sahil yeni marina tarafındaki H2O. Güney sahilleri denize girmek için daha güzel. Adanın batısında Kefalos’ta da çok güzel sahiller var, üstelik bu tarafta sahiller çakıl değil, kum. Sakin deniz sevenler için adres: Camel Beach. Volkanik ada Nisiros’a bakan Paradise Beach, adanın en güzel ve eğlenceli plajlarından Lagada Beach, Kefalos’un yanındaki Agios Stefanos adanın diğer plajları.

Alışveriş
Kos’un en büyük ve en keyifli caddeleri Vas Pavlou ve bu caddeyi kesen Apelou Ifestou. Hediyelik eşya, minik Yunan evi minyatürleri, Yunan Adaları’nın fotoğraflarını içeren takvimler, magnet, biblo satan mağazalar bu caddeler üzerinde sıra sıra dizilmiş durumda. Yürüyüş yapılabilecek diğer bir güzel cadde ise deniz kenarındaki Akti Kountouriotou. Bu caddede ise tişört, plaj çantası, havlu, şapka, güneş kremi satan dükkanlar var. Kos’un en büyük alışveriş merkezi ise üç katlı Hondos Center.

Kos'tan diğer adalara seferler
Diğer Yunan adalarını gezmek isterseniz, Kos’tan her gün Rodos’a, Nissyros’a, Patmos’a, Kalymnos’a tekne kalkıyor, sabah gidip akşam dönebilirsiniz. Biletler 30-40 euro arasında değişiyor.