Umut gençlerde

Umut gençlerde

Yeni nesilden umutsuz muyuz? Asla! Bu ülkenin çok aydın, çok akıllı, çok ileri görüşlü, çok çalışkan, azimli ve başarılı gençleri var. Bir kısmı yurt dışında yaşasa da, ödülleri ile bizi gururlandırmayı başarıyorlar. 2016’da dünya çapında, spordan sanata pek çok alanda birincilik alan isimlerin hikayelerine ortak olduk.

ÇAĞLA BÜYÜKAKÇAY

TEB BNP Paribas İstanbul Cup Şampiyonu

“ÇALIŞMALARINIZIN KARŞILIĞINI ALMAK BAMBAŞKA BİR DUYGU”WTA ŞAMPİYONLUĞUNU KAZANAN İLK TÜRK OLAN 26 YAŞİNDAKİ ÇAĞLA BÜYÜKAKÇAY, SABIR VE DİSİPLİN ANLAYIŞIYLA BUGÜN DÜNYANIN EN BAŞARILI TENİSÇİLERİNDEN BİRİ OLDU.

 

Tenisle tanışma hikayeniz ne zamana uzanıyor?

Annem ve babam sporu çok seven ve sporun her dalıyla ilgilenen insanlardı. Bu konuda çok şanslıyım. Sosyal hayatlarını da bir tenis kulübünde geçiriyorlardı, ablam ve beni tenisle tanıştırdılar. Ama ablam benim gibi tenisi sevmedi.


Türkiye’yi birçok defa gururlandırdınız. Bu başarının oluşumundan bahseder misiniz biraz?

Tenise sekiz yaşımda başladım. Ben ve ailem çok küçük yaşlardan itibaren ciddi emekler verdik. Çocukken yaşıtlarınızdan farklı bir hayat yaşıyorsunuz. Arkadaşlarınız doğum günü partilerine veya kayak tatillerine giderken siz antrenmana gidiyorsunuz. Bu düzeni hiçbir zaman değiştirmedik. Sabır ve disiplinle, uzun yıllar çalışmayla geliyor başarı. Günlük değil hep uzun vadeli düşünmeniz gerekiyor. Sizin iyi bir oyuncu olmanız için de etrafınızda iyi bir destek, iyi bir ekip olması şart.


Kazandığınızda nasıl hissettiniz?

Tarifsiz bir duygu. Rahatlamış, mutlu, coşkulu ve şaşkın. Ve tabii ki gururlu. Çalışmalarınızın karşılığını almak bambaşka bir duygu.


Motivasyonunuzu parlatan, sizi harekete geçiren ‘o’ cümle ne?

Başarabilirim.

 

Kısa Kısa

Zamanın size öğrettiği en önemli şey ne?

Her şeyin gelip geçici olduğu.


Şu an sizi hangi ‘an’a ışınlayalım?

İstanbul Cup final puanı.


Kurduğunuz hayallere yakın mısınız?

Evet…

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.