Umut gençlerde

Umut gençlerde

Yeni nesilden umutsuz muyuz? Asla! Bu ülkenin çok aydın, çok akıllı, çok ileri görüşlü, çok çalışkan, azimli ve başarılı gençleri var. Bir kısmı yurt dışında yaşasa da, ödülleri ile bizi gururlandırmayı başarıyorlar. 2016’da dünya çapında, spordan sanata pek çok alanda birincilik alan isimlerin hikayelerine ortak olduk.

ÖMER FARUK SAYDAM

Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası 100 Metre BirincisiÖMER FARUK SAYDAM, 17 YAŞINDA BAŞARILI BİR MİLLİ TAKIM YÜZÜCÜSÜ. GENÇ YAŞINA RAĞMEN, ÇALIŞMAK DEĞİL DAHA ÇOK ÇALIŞMAK İLKESİYLE PALETLİ YÜZME DALINDA TÜRKİYE’YE İLK KEZ ALTIN MADALYA KAZANDIRDI.

Paletli Yüzme dalında Türkiye’ye ilk kez dünya şampiyonluğu getirdiniz. Nasıl bir duygu?

Tarifi mümkün olmayan bir duygu, duvara dokunduğumda takımımızın sevinci tüm havuzu sarsıyordu. Anladım ki bir şeyler olmuştu, sonuçlara baktığımda birinci olduğumu görmek beni inanılmaz mutlu etti, ülkem adına bu sporda ilk madalyayı dünya şampiyonluğuyla elde etmek gerçekten gurur verici.


Sıradaki hedefleriniz neler?

Kişisel rekorlarımı geliştirmek. Büyükler kategorisinde Avrupa ve dünya şampiyonalarında önce final, ardından madalya kazanma hedefim var.


Çok genç yaşta böyle bir başarı elde ettiniz. Peki, şu an başarı kelimesinin sizdeki karşılığı nedir?

Başarı, çalıştıktan sonra her hayalin gerçekleşebileceği anlamını taşıyor. Kimse çalışmıyorken biz çok çalıştık, herkes çalışırken biz daha çok çalıştık.


Motivasyonunuzu parlatan, sizi harekete geçiren ‘o’ cümle ne?

Yapacağım.

 

Kısa Kısa

Zamanın size öğrettiği en önemli şey ne?

Sabırlı olmak ve zamanın varken daha çok çalışmak.


Şu an sizi hangi ‘an’a ışınlayalım?

Yarışma sonucunda abime sarıldığım ana. En büyük destekçim.


Kurduğunuz hayallere yakın mısınız?

Spor kariyerim açısından ulaştım diyebilirim.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.