ThetaHealing nedir?

Hayatımızın daha iyi bir versiyonu olabilir mi? ThetaHealing uygulayıcısı ve eğitmeni Sühan Akgün ile Theta şifasını, enerjileri ve kendi gerçekliğimizi nasıl yaratabileceğimizi konuştuk.

ThetaHealing nedir?

Yazı: Burcu Öztınaz Kömürlü/Pozitif dergisi

Kendi kendimize yapmaya çalıştığımız olumlamaların, pozitif niyet çalışmalarının  temelinde
 yeni inanç oluşturabilmek var. Fakat bizi engelleyen kemikleşmiş inançlarımız bir noktada ket vuruyor oluşturmaya çalıştığımız değişimlere... Bilinçaltındaki negatif inançları değiştirebilmek emek istiyor. Fakat bunu değiştirme niyetinde bulunmak da ilk adım. Niyetinizi bildirdikten sonra sizi buna ulaştıracak yolları veya teknikleri çıkarıyor hayat önünüze. Beynimizi bir bilgisayar gibi düşünürsek, arada eski programları yenisiyle güncellemek lazım! Her şey bu kadar hızla değişirken eski inançlar artık işimize yaramıyor, gerçekten de hizmet etmiyor yeni sistemde hiçbiri. Yeni inançlar, yeni deneyimler sağlıyor. İnançlar DNA’mızda kayıtlı olan enerjisel kodlar ve kodlar değiştiğinde gerçekliğimiz değişiyor. Bunu amaçlayan tekniklerden biri ThetaHealing. “Kendi yaşamımızı kendi düşüncelerimizle yarattığımızı bilip, yaydığımız enerjinin bize deneyim olarak geri döndüğünü bildiğimizde hayatımızın kontrolünü ele alırız” diyen ThetaHealing uygulayıcısı ve eğitmeni Sühan Akgün ile Theta şifasını, enerjileri ve kendi gerçekliğimizi nasıl yaratabileceğimizi konuştuk.

Öncelikle kendinizden bahseder misiniz? Nasıl başladınız bu yolculuğa?
Kişisel gelişim yolculuğum 30’lu yaşlarda yanıtını merak ettiğim şu soruyla başladı aslında: “Acaba kendimin en iyi hali nasıldır?” Bu bir kendini keşif yolculuğuydu. Yakın bir arkadaşımla psikoloğa gitmeye karar verdik. Bize “Niye geldiniz?” diye sorduğunda “Hiçbir şikayetimiz yok ama kendimizin
en iyi halini merak ediyoruz” dedik. Her şey böyle başladı. Sonra eşlerimizle beraber gittik seanslara. Beş çift, iki yıl boyunca grup terapi yaptık. Bu bizim ilk deneyimimizdi ve nefis bir yolculuktu. Tabii 80’li yıllarda bu kadar çeşitli yöntem yoktu ama bu yola bir kere başladıysanız arkası geliyor. Daha sonra psikoterapi ve ardından transandantal meditasyon yaptık. Bu sırada eşim yoga öğrendi ve evde yoga da yapmaya başladık. Birçok seminere katıldık ve bütün öğrendiklerimizi hayatımızda deneyimledik. Tüm bu gelişimler bizi epey bir yere getirmişti. Bu sırada İngilizce öğretmenliği yapıyordum. Çalıştığım okulda bir arkadaşım reconnection enerjisiyle ilgileniyordu. Bir yakınım hastalanınca ona uzaktan enerji göndermişti. Enerjiyi keşfim ve şifayı gözlemleyişim öyle başladı. Kendim de bunu deneyip başarabildiğime tanık olduktan sonra enerjiyle şifalanma nasıl mümkün olabilir diye teknik aramaya başladım. Birçok eğitim tanıtımına ve seminere gittim. Altı yıl önce de ThetaHealing ile karşılaştım ve sonunda aradığımı bulduğumu hissettim.

Her şeyin enerji olduğunu hepimiz bir seviyede kabul ediyoruz fakat şifanın enerjiyle kolayca gelebileceğine çoğu zaman inanmıyoruz sanırım.
İnsan kendini şifalandırabilir, bunun çok basit bir sebebi var. Hepimiz enerjiden oluştuk, tüm evren enerji ve her şey bir enerji formu. Söz ve düşünce de enerjidir, sadece gözle göremiyoruz ama sonuçlarını fiziksel dünyada yaratıp yaşıyoruz. Sonucu gördüğümüz zaman, göz gördüğü el tuttuğu için biz onun gerçekliğine inanıyoruz. Sonuç ortadadır fakat sebebi onu yaratan enerjidir, yani kişinin kendisidir. Enerjinin prensiplerine bağlı yaşıyoruz, enerji kaynağına dönüyor ve belirli frekanstaki enerjiler birlikte hareket ediyor. Duygular, düşünceler, inançlar da enerji olduğu için eğer isterseniz bunu gözlemleyebilir ve bu şifaya tanık da olabilirsiniz.

ThetaHealing nedir? Adı “teta” diye bildiğimiz beyin dalgasından mı geliyor?
ThetaHealing derin bir meditasyon tekniği. Meditasyon yaptığımızda beyin alfa frekansında olur, yaratım gücü daha yüksektir. Fakat teta dalgasına girebilmek için daha derin bir meditasyona ihtiyacımız var. Teta beyin dalgası aslında derin uykuya girerken ve derin uykudan çıkarken, beynin doğal olarak girdiği frekanstır. Beyin teta frekansında iken gözlem (imgeleme) yaparsanız yaratım gücü çok yüksektir. Bu sebeple şifaya anda tanık olabilirsiniz. Herhangi bir gözlem yaptığınızda o
zaten gerçek olur. Duygu, düşünce ve inançlarımızın yüzde 10-12’si bilinçli akılda tutulur, geri kalanı bilinç altındadır. ThetaHealing tekniği ile bilinçaltındaki inançlarınızı bulup bunun değişimine tanık olabilirsiniz. Artık kişiye hizmet etmeyen duygu, düşünce ve inançların enerji olarak değişiminin gözlemini teta seviyesinde yaptığınızda bu sizin gerçeğiniz oluyor. Şifa anda oluyor. Değişime şahit olmak ve sadece gözlemci olmak yeterli.

Nasıl ortaya çıkmış bu yöntem?
ThetaHealing’in kurucusu Vianna Stibal. Kendisi bir enerji terapisti. Kanser olduğunu öğreniyor, doktorlar çok fazla bir ömrü kalmadığını söylüyor. Vianna Stibal bunun üzerine bütün bildiklerini içsel rehberliğiyle birleştirerek kendi üzerinde uygulamaya başlıyor ve kendini iyileştiriyor. Daha sonra kendini bulduğu bu yönteme adayarak başkalarını iyileştirmeye başlıyor. Ondan eğitim aldığımızda eğitmen olabiliyoruz ve başkalarına öğretebiliyoruz. Bu herkesin öğrenebileceği bir teknik. Zaten sizde mevcut olan bir enerjiyi gözlem yaparak yönlendirmeyi öğreniyorsunuz.

Hipnoz, regresyon veya NLP’den farkı nedir? Sonuçta hepsinde bilinçaltına inerek çalışılıyor.
ThetaHealing’in en belirgin özelliği
ve en büyük farkı enerjiyi kolaylıkla gözlemleyebilmeniz ve şifanın anda olması. Şifa anda olur çünkü bu şifayı beyin
teta frekansındayken yaparsınız. Diğer yöntemlerden farklı olarak burada her şeyden önce uygulayıcının beyni teta dalgasındadır. Meditasyonu yapan ve beyni teta
dalgasında olan odur. O sizin yerinize yapar. Uygulayıcıyı ve danışanı yormaz, aksine koşulsuz sevgi ile besleyen bir tekniktir. Bir diğer fark ise ThetaHealing yönteminin çok kısa sürede sonuç vermesi. Bir seansta bile büyük farklar görmek mümkün.

Bilinçaltında var olan bir şeyi gördüğümüzde ve onunla yüzleştiğimizde bilinçaltı, bilinçli zihne çıkmaz mı? Temizleme gerçekleşmediğinde daha fazla karmaşa deneyimlemek olası gibi görünüyor çünkü...
Evet, bunu görmüş olmak yetmez. ThetaHealing’de böyle bir şey yoktur. Orada enerji tamamen değiştirilir ve tamamlanır. Fakat herhangi bir şeyin ortaya çıkmadan temizlenme şansı da yoktur. Ortaya çıkmış olması, şifalanma sürecini başlatır. Fakat siz bunu ThetaHealing ile yaparsanız ortaya çıkanlar anda değişir. Deneyimleri uzun ve sancılı yaşamak zorunda değilsiniz.

Seansı nasıl yapıyorsunuz, neler oluyor bu esnada?
Bir seansta önce kişiye teknik hakkında bilgi veririm. Daha sonra o bana sorunlarını anlatır ve birlikte kök inançları buluruz. Bilinçaltındaki inançları test etmek için birçok enerji sisteminde kullanılan kas testini uygularız. Bilinçaltında kayıtlı negatif kodlamaları tespit ettikten sonra kişinin isteği doğrultusunda bunları değiştirmeye başlarız. İnanç da bir enerji formu olduğu için seans sırasında bunun değişiminin gözlemi yapılır. Bu gözlem sizin gerçeğinizi değiştirir. Tek şartımız özgür iradedir. Seans tamamen danışanın yönlendirmesi ile şekillenir, ancak deneyimli bir ThetaHealing eğitmeni, danışanının bilinçaltında yatan kök inançları rahatlıkla bulabilir. Bu  yüzden sadece yüzeysel konular değil, bu konuların altında yatan sebepler ortaya çıkar. Örneğin evliliğinde eşi ile problem yaşayan ya da aldatılmış bir danışanın bilinçaltı kodlamasına ve kök inançlarına baktığımızda, kendi anne-babasının ilişkisinde benzer bir duruma rastlamak ya da çocukluğunda yaşanmış bir olayın travmasına denk gelmek olasıdır. Görünen sorun eşi ile yaşadığı anlaşmazlıklarken bunun aslında geçmişten gelen başka olayların etkisi olduğunu anlamak ve tümünü değiştirmek mümkün.

Dört seviyede çalışma nedir? Bunu nasıl ayırt edebiliyoruz?
ThetaHealing dört seviyede çalışan bir bilinçaltı tekniği. Bu dört seviye; öz inanç, genetik, geçmiş ve ruhsal düzeylerdir. Bir bilinçaltı kaydının hangi düzeyde olduğunu anlamak ve buna göre değiştirmek mümkün. Diyelim ki fobileriniz var, biz onun önce alttaki sebeplerini buluruz. Bu sizde olan herhangi bir duygu, düşünce ve inanç kaydıdır. Bu kayıt bu yaşamda olmuş, öğrenilmiş olabilir. Buna “öz inanç” deriz. Bu inancı genetikten getirmiş olabilirsiniz veya “kolektif zihin” dediğimiz, insanlığın ortak bilincinden getirmiş olabilirsiniz. Ya da bu inanç sizin ruhunuzda kayıtlı olabilir. Biz gözlem yaptığımızda bu dört alanda gözlem yapar ve bu dört alanda çalışırız. Çünkü bilinçaltı kalıbı sadece geçmiş yaşamdan gelmiyor olabilir. Bu negatif kalıbı bulduktan sonra size hizmet etmeyen inancınız, yeni inancınızla yer değiştirir. Burada kullanılan enerji evrenin koşulsuz sevgi enerjisidir, en yüksek frekanstır ve kişiyi yormaz.

Enerji çalışmalarında çok fazla yöntem var. Bir terapiden diğerine koşan, arayışta olan da birçok insan var dolayısıyla. Siz ne diyorsunuz bu konuda, bu kadar çok enerji çeşidi nereden çıkıyor?
Aslında enerji tektir. Çeşitli olan insanların yorumları ve yaklaşımları.. Her kişi kendi ihtiyacına göre olan tekniğe çekilir. Çünkü orada deneyimleyeceği, yaşayacağı
bir şey vardır. Bu sebeple biri diğerinden iyidir veya kötüdür diyemem. Kişi ihtiyacına ve yaydığı mevcut enerjiye en uygun olan enerjiyle buluşur. Diyelim ki burada bir kıyamet kopar, insanlar kavga eder ama ya siz gittikten sonra ya da gelmeden önce olur. Çünkü sizin böyle bir kaosu deneyimlemeye ihtiyacınız yoktur. Orada bulunuyorsanız yaydığınız enerji ile eşleştiğiniz yerdesiniz demektir.

Kendini arayış yolculuğuna girildiğinde “acı” diye tabir ettiğimiz deneyimler de yaşanabiliyor. Böyle bir durumda, bir bakıma kendi kendimize yarattığımızı da bildiğimiz bu kısırdöngüden nasıl çıkarız?
Bu aslında bir uyanış süreci. Diğer tekniklerden sonra insanların gelip ThetaHealing öğrenmek istemesinin sebeplerinden biri olarak görüyorum. Çünkü uyanış başlıyor, farkındalık artıyor ve bir şeyleri kendimizin yarattığını keşfediyoruz. ThetaHealing’den sonra da hayatınızda değişimler oluyor. Fakat bu değişimler çok daha zarif bir şekilde hayatınıza
giriyor. Kodlarımızda ruhsal gelişimin
acılı, sancılı, ızdırap dolu bir yol olduğu şeklinde kayıtlarımız var. Bu insanlığın ortak bilincinden geliyor. Oysa ki artık bilinç oldukça yükseldi ve acı çekerek öğrenmemiz gerekmiyor. Değişim sevgi
ve kolaylıkla anda olabilir. Bazı insanlar,
siz ThetaHealing uyguladıktan sonra hayatınızdan çıkıp giderler ve siz belki bunu sonradan fark edersiniz. Çünkü bilinçaltındaki negatif kodları temizledikten sonra sizin yaydığınız enerji değişmiştir. Enerjinin prensibini ve hayatınızdaki etkisini bir kez anladıktan sonra yaşamınız daha kolay olur. Eğer bilinçaltınızda herhangi bir korku varsa siz bu enerjiyi yayarsınız. Korku düşük frekanslı bir enerjidir ve her zaman korkuyla eşleşip size geri dönecektir.

Hayata geliş amacımız tekamül ederek ve insani tüm duyguları deneyimleyerek yükselmekse, bunu içselleştirebilmek için yaşayarak tecrübe etmek de gerekli
 değil mi?
Evet, fakat buna da bir yere kadar ihtiyacınız var. Hayatta her şeyi deneyimleyerek öğrenmiyoruz. Kitaplardan, başkalarının deneyimlerinden, tecrübe edilmiş birçok yoldan öğrenebiliyoruz. Acı çekerek öğrenmek de bir seçim fakat artık enerjiler değişiyor. Bizler eski enerjiyi yaşamak zorunda olmadan da değişebiliriz. Değişen teknoloji ile birlikte bilincin de yükselmesi lazım. Dolayısıyla artık nokta atışı yapılabiliyor, her şeyde olduğu gibi kendimizi şifalandırma ve yenilemede de hızlı ve kolay yolları seçebiliriz. ThetaHealing bu yüzyılın hediyesidir bence. Bir seansta bir çok konu hallolur. Hayat grifttir; bir kök inancı temizlediğinizde, belki o kökün bütün dalları şifalandırılır.

Deneyimlemediğimiz hislerin yüklemesi mi yapılıyor seansta? Biraz anlatır mısınız?
Hisleri biz tabii ki deneyimleyerek öğreniyoruz. Bir çocuk dünyaya geliyor ve her şeyi elleyerek, deneyerek, işiterek öğrenmeye başlıyor. 5 duyu sinir sistemi aracılığıyla hissederek nöronlara bilgi olarak işliyor. Fakat biz bazı hisleri deneyimlememişsek onları bilmiyoruz. Mesela sevilerek, ihtiyaçları karşılanarak büyütülmüş bir insan değerli olma hissini bilir. Fakat değer verilmeden büyütüldüyseniz, bu his size gönderilse
bile almayabilirsiniz. Yani siz yetişkin
biri olup değer verildiğinizde bunu hissedemeyebilirsiniz. Çünkü nöronlar
onu kaydetmemiştir, bu kayıt sizde
yoktur. Dolayısıyla bunu bilmiyorsunuz ve hissedemiyorsunuz. ThetaHealing’de bir diğer fark da budur. Afrika’da doğmuş bir çocuk kış mevsimini ve kar yağmasının
ne demek olduğunu bilmez. Kartopunu avuçlarında hissetmemiştir, bu his onda yoktur, bu hissi bilmenin nasıl bir şey olduğunu anlamasında ThetaHealing yardımcı olur. Mesela tüm hayatınız boyunca para sıkıntısı çekmişseniz, zengin olmanın, bolluk içinde yaşamanın nasıl
bir his olduğunu da bilemezsiniz. Bunu deneyimlemek için bilinçaltınızda zenginlik hissinin olması gerekir. ThetaHealing’nde bu hislerin enerjisi teta frekansındayken nöronlara tanıtılır ve nöronlar bu hissi kaydederler.

Theta şifasının yararları ve uygulama alanları neler?
Fiziksel hastalıklar, alerjiler, fobiler, duygusal, ruhsal tüm rahatsızlıklar şifalandırılabilir. Hiçbir rahatsızlığınızın olması da gerekmez. Sadece benim gibi, ‘daha iyi bir ben nasıl olurum’ sorusunun cevabını arıyor olabilirsiniz. İlişkilerinizde, iş hayatınızda, kişiliğinizde birtakım şeyleri keşfedip geliştirmek istiyor olabilirsiniz. Hayatın her alanında ThetaHealing’den yardım alabilirsiniz.

Önemli olan hayatımızda tekrarlanan deneyimleri düşüncelerimizle yarattığımızın farkına varmak ve bunu bize yaşatan enerjiyi salıverip, yeni bir inançla yer değiştirmek... ThetaHealing her kapıyı açan bir anahtar gibi görünüyor.
Doğru, ThetaHealing kişinin oluşturmak istediği yaşamı sevgi
ile yaratmanın anahtarı diyebilirim. Yaşadığımız hayatta karşılaştığımız sorunlar aslında bizim bilinçaltımızda zaten var olan kayıtların etkisidir. Bilinçaltındakini duyarız başkalarından, herkes bize aynadır biz de başkalarına. Bu noktadan bakarsak deneyimler aracılığıyla kendimizi gördüğümüzü ve yanlışlarımızı düzeltebilmemiz için aslında yaşamın bize fırsatlar sunduğunu fark edebiliriz... Bu dersler hastalıkla, ilişkilerle ya da parayla olan ilişkilerimiz aracılığıyla gelir. Mesela bir danışanım çok büyük işler kurmuş,
çok başarılı olmuş. Ama her seferinde iflas etmiş. Çünkü oralarda öğrenilmişlikler var, hayal kırıklıkları var, korkular, endişeler, olumsuz kayıtlar var. İşte bu sebeple
ne yayarsanız onu yaşarsınız. Endişe yayıyorsanız endişenizi mutlaka yaşarsınız. Eski bilgelik korktuğumuzun başımıza geldiğini söylemiş. Ama artık biz ne şanslıyız ki yeni hediyeler var. ThetaHealing meditasyonu ile beyin teta frekansındayken ne istiyorsanız onu gözlemlerseniz, hayal ederseniz ve bu gerçek olur. Beyin teta frekansında iken gözlem (imgeleme) yaptığınızda gerçekleşme oranı çok yüksek. Oradaki gözlem yüzde 90 gerçeklik getirir.

“Pozitif düşün, iste olsun” söylemlerimizde yakalayamadığımız bir şey var öyleyse. Güzel hayaller kurarken bile bilinçaltımız aslında devrede,
bizi bir yerden yakalıyor ve zihnimiz devreye girince kişisel menkıbemizi bırakıveriyoruz...
Evet kesinlikle zihin sürekli dikkatimizi dağıtıyor. Siz herhangi bir hayali beta frekansında iken çok zor yaratırsınız. Çünkü betada düşünce maksimumdur. Beynin betada iken de sözle ve düşünceyle yaratım gücü var. O yüzden atalarımız “Bir şeyi 40 kere söyleme, olur” demiş, o gerçeği eski bilgelik fark etmiş. Tekrarlanan sözcükler vücut bulur. Hayal ediyorsanız biraz gevşemeye ihtiyacınız var. Hayalinize odaklandığınızda beyin büyük bir ihtimalle alfa frekansında olur ve o zaman yaratım gücünüz yükselmiştir. Fakat teta frekansında iken yaratım gücünüz maksimum düzeye çıkar. Ve teta frekansına girebilmek, orada yaratım gücünü kullanmak çok kolay. En kolay öğrenilen tekniklerden biri diyebilirim. ThetaHealing birinci seviye eğitimi üç gün sürer ve birinci gününde zaten teta frekansına nasıl girileceğini ve bu meditasyonu nasıl yapacağınızı öğrenmiş olursunuz.İnançlarımız değiştiğinde hayatımızın da değişmesi aslında bilimsel bir gerçekliğe dayanıyor öyleyse?
İnançlarımız değiştiği zaman titreşim frekansımız, yaydığımız enerji değişiyor. Yaydığımız enerji değiştiği için de hayatımıza frekansımıza uygun insanlar ve olaylar giriyor. Sonuç olarak hayatımızdaki olay örgüleri de değişmeye başlıyor. Mesela korku düşük frekanslı bir enerjidir, sevgi de en yüksek frekans. 13 yıl hosteslik de yaptığım için uçaktan örnek vereyim. Diyelim ki, sevgi 38 bin feet’ten giden bir uçak olsun. Bu uçak acaba hangi feet’te giden bir uçakla karşılaşma şansına sahiptir? Tabii ki 38 bin feet’te giden bir uçakla karşılaşır. Korku
da 30 bin feet’te giden bir uçak olsun.
Onun da sadece 30 bin feet’te giden bir uçakla karşılaşma ihtimali vardır. Siz korku ve endişe yaydığınız zaman bu frekans, evrendeki benzer titreşimlerle birleşir ve kaynağına, yani size geri döner. Fiziksel bir dünyada yaşadığımız için endişeniz; size
bir insan, bir olay, bir durum olarak gelir ve
o endişeyi deneyimlersiniz. Mesela işinizi kaybetme endişesi içindeyseniz bunu yaya yaya, bu frekanstaki enerjilerle birleşecektir. Sonunda işinizi kaybetme durumuna gelirsiniz. Eğer siz sevgi yayıyorsanız, yaydığınız sevgi enerjisi size yine sevgi olarak geri döner. İşte insan bu basit prensibi,
yani yaydığı enerjinin ona geri döneceğini keşfettiği zaman hayatının kontrolünü
de ele alır. Öfkelerden, kırgınlıklardan, beklentilerden kurtulmak insan için kolay olmayabiliyor, çünkü öğrenilmişliklerimiz var. Böyle bir yöntem bunlardan kolaylıkla kurtulmanız için size yardımcı. Kendi iç enerjinizi, gücünüzü keşfederek hayatınızın daha iyi bir versiyonunu yaşayabilirsiniz.

Teta beyin dalgasında olmak bütün evrenle, yaratıcı ile “Bir” olduğumuzu
hissedebildiğimiz bir yer midir?
Yaratıcı ile biz zaten her an beraberiz. Ama bizim algımız ayrı olduğumuz şeklindedir. Çünkü biz bedenliyiz, beş duyu içerisindeyiz ve doğal olarak hep bir ayrılık duygumuz var. Her an Yaradan’la beraber olduğumuzu hissetmek için kızgınlıklardan, öfkelerden hele ki nefret gibi bir duygudan kurtulmuş olmamız gerekir. Siz eğer pişmanlıklardan, reddedilmişliklerinizden, alınganlıklarınızdan kurtulursanız şükür haline yaklaşırsınız ki bu zaten birlik halidir.Teta frekansında iken algınız da bir olduğunuz yünündedir.Tüm kaslarınız gevşer, nabzınız düşer ve siz orada gerçekten koşulsuz sevgiyi deneyimlersiniz.

Bizi engelleyen kalıpları, öğrenilmişlikleri kaldırınca ya da iyileştirince, kendi iç sesimizi daha iyi mi duyabiliyoruz?
ThetaHealing meditasyonu ile
kendi içsesinize daha çok yakınlaşırsınız, sezgileriniz açılır. Her şeyden önce sağlığınız iyiye gider, her gün daha genç ve dinç olursunuz. İnsanın kendine, özüne yaptığı yolculuk en ödüllendirici ve heyecan
verici yolculuktur. Benim öğrencilerimin birçoğu iş hayatından insanlar. Bunu kendisine ve çevresine uyguluyor sadece ama fark yaratıyor. Bazıları da eğitmen oluyor ve onlar da başkalarına öğretiyor. Aslında ThetaHealing ile biz yeni bir
şey öğretmiyoruz, zaten insanın bildiği
ama şu anda unutmuş olduğu bilgilerin hatırlatmasını yapıyoruz. Sonuçta biz ne sadece bir beden ne sadece bir ruh ne
de sadece bir zihiniz. Üçünün güzel bir karışımıyız ve bunu dengeli yaşamak çok önemli. Bu üçünde dengeyi sağlamak ve kalbimizle zihnimizin sesini birleştirebilmek gerekiyor. Zihinle değil, daha çok gönülle anlaşılacak bir şey ThetaHealing.