Aşkın diğer hali

Aşkın diğer hali

Dünya üzerinde bugüne dek aşkın tek bir tanımı yapılabilmiş değil. Herkes için adı, şekli, kokusu, sesi, duygusu başka... En önemlisi de, aşk herkes için bir kadın ya da bir erkek olarak karşılık bulmayabiliyor. İşte, böyle düşünen altı ‘aşık’ isimle bir araya gelip onlar için aşkın somut hallerini keşfettik.

İDİL TATARİ
ŞEF
 
Youtube yemek kanalı ile iki yılda 400’den fazla video ile 500 bine yakın takipçiye ulaşan ve Hürriyet yazarları arasında yerini alan şef; son günlerde hem stili hem tarifleri ile gözdemiz.“Aşkı, keşfetmek ile özdeşleştiriyorum. Tutkunun hayatıma yansıyan, beni geliştiren, olgunlaştıran en önemli yüzü keşfetmek. Farklı kültürler, coğrafyalar, tatlar, deneyimler daha çok kendimi keşfetmenin, kendi içimde büyümenin, olgunlaşmanın yolu. Hayatımın akışı ne kadar hızlı olursa olsun her ay kendime seyahat planı yapmak için zaman ayırırım. Seçtiğim şehirlerde kimsenin deneyimlemediği yerleri bulmaya çalışırım. Tek başıma sokaklarda saatlerce gezip, en ufak detaydan bile mutlu olurum. Kültürlerini, inanışlarını, ritüellerini, geleneklerini araştırırım. Farklılıklarımıza rağmen ne kadar yakın olduğumuzu sorgularım. Hayalim bu tutkuyla dünyayı gezmek. Mesleğimi, mutfağımı da bu kadar çok sevmemin altında keşfetme tutkumun yattığını düşünüyorum. Benim mutfağımda başarının yolu tutkumu kaybetmeden, ona zaman ayırarak, aynı heyecanla, yeni lezzetler keşfetmekten geçiyor.”

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.