Cool Roberts

Ünlü oyuncu JulIa Roberts Givenchy’nin 2015 ilkbahar-yaz kampanyası için objektif karşısına geçti.
Melis Göral  Işıklı kadın
Son zamanlarda ismini çok daha sık duymaya başladığımız mücevher tasarımcısı Melis Göral, başarısı ve güzelliğiyle yeni yılda ışıltısını artıranlardan… 

Mini röportaj

Stilinizi nasıl tanımlarsınız?

Modern, rahat ve zamansız. Bu üç kelime stilimi tam anlamıyla yansıtıyor. Genellikle özgünlük ve sadelikten yanayım. Sezonun trend bir parçasını minimal ve klasik bir parçayla kombinleyip, aksesuarlarla farklılaştırarak ön plana çıkarmayı seviyorum.

Tasarımlarınızı hazırlarken ilham kaynağınız ne oluyor?
Hayattan genel olarak beslenmenin çok önemli olduğuna inanıyorum. Moda trendleri, sosyolojik etkileşimler, mevsimler, doğa, müzik, kokular... Kısacası ‘var olmak’. Aslında hepsi tasarımlarımı hayata geçirmeden önce etkilendiğim noktalar ama en çok seyahatlerimden ilham alıyorum. Bir şehirde daha önce bulunmuş olsam bile her seferinde farklı bir gözle, algıyla ve ruhla yepyeni olgular, hisler, yerler ve fikirler keşfediyorum.

En beğendiğiniz mücevher tasarımcıları?
Türkiye’den Adler Mücevherat, Sevan Bıçakçı, yurt dışından ise Lorenz Baumer, Jeanne Toussaint ve Stephen Webster’in tasarımlarını beğeniyorum.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.