Bir demet yetenek: Demet Özdemir

Bir demet yetenek: Demet Özdemir

Yeni jenerasyonun en çok konuşulan isimlerinden biri olan Demet Özdemir kimdir? Rol aldığı diziler, hedefleri, aşka bakış açısı... Yanıtlar için, Elele dergisinin Ağustos 2016 sayısında yayınlanan röportajın tamamını buradan okuyabilirsiniz.


Sizce erkekler kadınlardan daha masum olabilir mi? Birçok konuda daha basit ve saf düşündükleri, kadınlar kadar fesat olmadıkları inancına katılıyor musunuz?

Erkekler kadınlardan düşünce yapıları gereği daha net. Biz içimizde kurup, belki tam düşüncelerimizi yansıtmayıp, entrika planlarıyla hep farklı boyutlar yaratabiliyoruz. Erkekler daha düz birçok konuda. Ama kadının da sahip olduğu sadakat ve adanmışlık erkeklerde bulunmuyor. Ying yang, artı ile eksi… Ne ayrı, ne gayrı. Bence her konuda eşitiz, sadece kulvarlarımız farklı ama özetinde ortalamamız aynı.


Peki, kadınların en hayran verici özelliklerinin ne olduğunu düşünüyorsunuz?

Bir kadın kendini ve potansiyelini bilirse cazibesinin önüne kimse geçemez.


Aşık olduğunuzda tüm duygularınızı en yoğun haliyle gösterebilir misiniz yoksa bundan çekinir misiniz?

Ben duygularımdan kaçan bir insanım. İlişkide önce kendim derin duygularıma inanmam. Sonra semptomlar bir şekilde onu gösterdiğinde anlar, ne kadar inkar etsem de sonunda teslim olurum. Zor teslim olurum ama güvendikten sonra da kendimi açarım. En azından açtığımı sanırım.


Birlikte olduğunuz kişiyi kaybetmekten korkar mısınız?

Korkunun ecele faydası yok. İçimden geldiği gibi yaşarım, kurallara, planlara, oyunlara hiç vaktim olmadı. Zaten korkmaya da gerek yok; gerekirse sevdiğini kaybetmeyecek şekilde yaşarsın.


Bir erkeğin kalbinizin kapılarının aralanmasını sağlayacak ilk adımı ne olabilir?

Beni gerçekten sevdiğine inanmak. Benim için en önemli olan bu. Sevildiğimden ve karşımdakinin önceliği olduğumdan emin olunca sevebiliyorum.


İlişkide sevgiliniz ne yaparsa arkanıza bile bakmadan uzaklaşırsınız?

Aldatmak demeyeceğim çünkü o zaten en uç nokta. Ben çabuk etkileniyorum her şeyden, en ufak bir yalanda ya da ikinci plana atıldığımı hissettiğim an arkama bakmadan uzaklaşırım. Zaten asiyim, bu konularda da gerçekten gözüm karadır.


Son dönemde özlemini duyduğunuz ya da eksikliğini hissettiğiniz bir şeyler var mı?

Güzellik yarışması adayı gibi yanıt veriyor olacağım ama gerçekten huzur ve barış içerisinde bir dünyada yaşamak en büyük isteğim.


Bu ülkede en çok merak edilen konulardan biri de evlilik. Bununla ilgili neler düşünüyorsunuz? Çocuk sahibi olmak ve evlenmek henüz çok uzak konular mı?

Belki de yaşım gereği şu anda tamamen kariyerimi düşünüyorum. Çocuk şu anda bana çok uzak, daha kendim bence çocuğum.


Hayranlarınızın size söylediği unutamadığınız bir söz ya da mesaj var mı?

Sevenlerim bana çok güzel hediyeler hazırlıyor, gönderiyor, mektuplar yazıyor. Geçen sene Bursa’da aşırı yoğunluktan ve AVM yönetimi güvenliği talebi ile yarım kalan imza günüm sonrası bana gelen video ve mesajları unutamıyorum. Hepsi benim için çok değerli.


Onsuz yaşayamam dediğiniz neler var?

Türk kahvesi, lastik ayakkabı, ablam.


Yalnızlıktan korkar mısınız?

Korkmasam da yalnız olmayı tercih etmem.


En çok neyin hayalini kurarsınız?

Sizlere dizilerde izlettirdiğimiz sanki baş başa gibi görünen aşk sahnelerinden en güzel olanının gerçeğini; tüm set ekibi tabii yanımda olmadan sevdiğimle yaşayabilmek.


Günün en iyi hissettiren ve en yaratıcı olduğunuz saatleri gündüzde mi gecede mi saklı?

Gerçekten 24 saat aynı verimde çalışabilmeye alıştım ama işin sonuna geldikçe verimim de keyfim de daha yerinde oluyor.


Hep başucunuzda duran kitaplar var mı? Sevdiğiniz bir yazardan unutamadığınız bir cümleyi paylaşmanızı istesek…

Özdeyiş kitaplarını çok seviyorum. Uzun roman okumaya vaktim olmasa da yatmadan önce birkaç motive edici söz bile okumak bana iyi geliyor. Mevlana’nın sözlerini seviyorum. ‘Küçük Prens’i birkaç kez okudum, ilham veriyor. Geçen gün okuduğum ve bayıldığım sözlerden biri: “Yürürken başımın yerde olması sizi rahatsız etmesin. Benim tek derdim; yere düşen edebinize takılmamak.” Çok iyi değil mi? Duymamıştım bayıldım, bu ara favori cümlem.


Bu sıralar sürekli düşündüğünüz bir şey var mı?

Ülke bütünlüğü ve barışı ile Ata’mızın izinden ışık saçan günler, geceler.