Küçükler babasının izinde

Çocuklar, özellikle meslek seçimi söz konusu olduğunda babalarını rol model alır

Emre Kınay
“Duru, hayatımı değiştirdi”
“Babalar Günü’nde hissettiğim duygu, Dünya Tiyatrolar Günü’nde hissettiğim şeyle çok yakın aslında. Bana ait bir gün tahsis edilmiş gibi. İyi ki var! En azından bir gün sadece babaları konuşup, babaları anıyoruz. Bu sene kızımla dedesinin kabrini ziyaret edeceğiz. Duru’yla birlikte hayatımda çok şey değişti. Sigara alışkanlığı dışındaki bütün alışkanlıklarımı değiştirdim; uyku düzenim dahil! Hız yapmaktan vazgeçtim, motosiklete binemiyorum. Birlikte en çok bisiklete binmeyi seviyoruz. Baba-kızız ama çok iyi geçinen iki arkadaşız aslında. Bu güne kadar benim için en güzel Babalar Günü, ilk olanıydı. Annesi evi süslemişti. Playstation3 çıkmıştı o dönemde. Alıp, paketlemişler annesiyle beraber. O günü hiç unutmam.”

Duru Kınay, 6
“Ona Fenerbahçe tişörtü alacağım”

“Babamla en çok bisiklete binmeyi seviyorum. Babama bir defasında kravat almıştım. Şimdi de kısa kollu Fenerbahçe tişörtü almak istiyorum. Ama biraz üzüleceği bir şey. Çünkü şampiyon olamayınca üzülmüştü. Onu çok seviyorum ama sigara içmesine çok kızıyorum.”
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.