“O kadar da hanımefendi değilim”

Göründüğü kadar naif ve kırılgan olmadığını söyleyen Göksel,

Daha eskilere gitmek ister miydin?
Türk pop müziği aslında 60’ların sonlarında başlamış. Ondan önce pek bir şey yok. Mesela ‘Mektubumu Buldun mu?’ vardı o 70’li yıllar. ‘Dudaklarında Arzu’ galiba 1968- 69… En eskileri o zamana denk geliyor. Öncesinde pek bir şey yok.

Peki, sen naif ve kırılgan biri misin?

Naif ve kırılganım. Ama güçlü olduğum, ‘kötü kedi Şerafettin’ olabildiğim zamanlar da var. Menajerim bana diyor ki; kedi gibisin, seviyorsun, bir anda tırmalayabiliyorsun. Bir anda öfkelenebiliyorum. Kimse o kadar iyi değil ki. Kötü tarafl arımı kullanmamaya çalışıyorum. Hepimizin içinde kötülük var.

Bazen sanatçılar bir biçimde bir imaj veriyorlar topluma. O imaj gerçeği yansıtsa da, yansıtmasa da üstüne yapışıp kalıyor. Sende öyle bir tehlike var mı?
Her insan hata yapabilir. Melek gibi görünmek, en ufak bir hatada onun büyütülmesine yol açabilir. O yüzden ben çırpınıp duruyorum. O kadar da hanımefendi değilim diye! Medyada gördüğümüz bazı şöhretli insanlar, o kadar arsızlaşabiliyor ki. Beni çok hanımefendi gibi görmelerinin sebebi o. O yüzden ben 70’lerdeki şarkıcıları onların duruşlarını çok seviyorum ve kendime örnek alıyorum.

Ben o kadar da hanımefendi değilim derken… Nedir o ihlal ettiğin yönün?
‘Süs bebeği, hiçbir şeye karışmaz, evinde oturur’ gibi bir izlenim oluşuyor kafamda. Ondan rahatsız oluyorum.

Süs bebeği olmadığını gösterecek neye karışırsın?

19 yaşımdan beri, evli olduğum dönem hariç, bütün kariyerimi tek başıma kurdum. Süs bebeği gibi oturan bir insan bunu yapamazdı. 7 albüm çıkaramazdı. Mesela çok saf görünüyorum ama o kadar değilim. Şarkı sözlerime de bakınca anlaşılan bir şey aslında. Tamam, çok kırılgan bir tarafım var ama tek başıma ayaklarımın üstünde durabilecek kadar da güçlüyüm. Ben sadece insanlara nazik davranıyorum. Kimsenin kırılmasını istemem.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.