Yaşlanmaktan korkmam!

Özge Ulusoy’un hikayesi oldukça sakin başlıyor aslında.
Fiziksel olarak da bu değişimden memnun musun peki? Yoksa 30’a yaklaşma korkusu var mı?
Yaşlanmaktan korkan bir insan değilim hiç. Bundan 3-4 sene önceki fotoğraflarıma bakıp şu an çok daha iyi bir durumda olduğumu düşünüyorum. Özellikle kadınlar yaşları ilerledikçe nasıl makyaj yapacaklarını, nasıl giyineceklerini, neyin yakışıp yakışmayacağını anlıyor ve kendilerini çok daha iyi tanıyorlar. İnsanın yüz hatları, vücut hatları bile oturuyor. Ben etraftan da duyuyorum “Özge Ulusoy’u biliyorduk ama acaba estetik mi yaptırdı” diye. Hiçbir estetiğim yok. Yaşım gelince ufak müdahalelerde bulunurum bunda sakınca görmüyorum.

Hayatla ilgili en çok neyin hayalini kurarsın?
Ben hep kendi ayakları üzerinde durmalıyım fikriyle yetiştirildim. Ailemin durumu iyi, iyi eğitimli insanlar fakat ben ufak yaştan beri hep kendi paramı kazanarak büyüdüm. Kendi paramı kazanayım ve onu harcayayım mantalitesinde oldum hep, bu böyle de devam edecek. Benim hayattan istediğim şey bir şeyleri kendim başarıyor olabilmek. Geçenlerde çok yakın arkadaşım gazeteci Esin Övet benim için bir yazı yazmıştı. Beni çok duygulandıran ve ağlatan bir yazıydı. Orada bir cümle geçiyor. “Özge buralara kimsenin yardımı olmadan geldi” diyor. Modellik kolay bir meslek gibi görülüyor belki ama hiç değil. Ben gerçekten çok çalıştım, çok uğraştım. Hiçbir zaman oraya gitmem, buraya gitmem demedim. Yıllarca casting’lere, deneme çekimlerine gittim. O yüzden bundan sonra da hayatım böyle devam edecek. En büyük hayallerimden biri aile kurmak. Mutlaka çocuk sahibi olmak istiyorum. Mesleğimle, kariyerimle ilgili yapmak istediklerim var. Oyunculuğun yanı sıra sunuculuk hayalim de var.

Mutluluk formülün nedir; hayat çok zorlaşınca?
Ben hep her şeyin düzeleceğini düşünürüm. O gün karanlıksa güneş tekrar doğar diye teselli ederim kendimi. Herkes hayatında sıkıntılar atlatıyor. Ben de sıkıntılar çekiyorum zaman zaman. Öyle zamanlarda ne kadar zorlansam da hep şunu düşündüm; bunlar geçecek ve güzel günler gelecek. Eninde sonunda da geliyor.

Aşkın, hayatında nasıl bir yeri var?
Ben birine aşık olduğumda hayatımda gerçekten büyük bir yer kaplıyor. Hayatımda biri olduğunda çok yoğunlaşıyorum o insana. Bunun ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum ama bazen kendimden çok karşı tarafı düşünür oluyorum. Bu yerine göre iyi ama yerine göre de kötü. Çünkü kendinizden çok vermeye başlayınca bu sizi yıpratıyor. Evet biraz fazla kaptırıyorum. Ama bundan sonra elimden gelirse -ki insan çok değişmiyor yine kaptırabilirim- mümkün olduğunca zaman içerisine yaymak ve güvenerek gitmek isterim.

Bir erkek ne yaparsa biter senin için?
Güvenimi sarsarsa biter. O yüzden hemen güvenip hemen sarsılmaktansa, uzun süre içerisinde güvenip daha kontrollü davranmayı tercih ederim. Onun sonucunda da sarsılacaksam ona da kader derim. Ben yalan söylemeyen biriyim. Herkes bunu söyler belki ama ben gerçekten yalan söylemeyi sevmem. Hayatımda ne olduysa ne bittiyse kabullenen, karşımdaki insana da bunu olduğu gibi anlatabilen bir insanım. O yüzden de bir ilişki içinde bana yalan söylendiğinde her şey biter.