Bioxcin Acnium serisini test ettik

Bioxcin Acnium serisini test ettik

Elele editörleri, yeni Bioxcin Acnium serisi ürünleri deneyerek ürünler hakkındaki gözlemlerini sizin için kaleme aldılar. Cilt bakımı konusunda önemli bir sorun olan akneye dur demek isteyenler, editörlerimizin tavsiyelerini makalemizde bulacaklar.

Akne oluşumuna karşı etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanan yeni Bioxcin Acnium serisi akne sorununa karşı önemli bir destek sağlıyor. Bitkisel patentli Acnium Kompleks, ciltteki sebumu dengeliyor ve cilt pürüzlerinin giderilmesine yardımcı oluyor. İçeriğinde bulunan termal su ile cildi yatıştırıyor ve nemlendiriyor.

Editörlerimiz de sizin için Bioxcin Acnium serisindeki ürünleri deneyerek yorumlarını kaleme aldılar.

Bioxcin Acnium serisini test ettik - Resim : 1

Cildinize ne kadar bakım yaparsanız yapın; iyi bir temizle ürünü ile bu rutine başlamadığınız sürece fayda sağlayamıyorsunuz. Bu nedenle ben her gün sabah ve akşam, makyajlı olayım olmayayım cildimi temizliyorum. Son zamanlarda kullandığım ürünlerin doğal içerikli olmasına da özellikle dikkat ediyorum Bu nedenle Bioxcin Acnium Sebum Dengeleyici Yüz Yıkama Jeli beni memnun etti. Sivilceli bir cilt yapım yok ama ardında bıraktığı ferahlatıcı hissi sevdim.

 NEMSİZ BİR CİLT ÇOK DAHA KOLAY YAŞLANIR!

Açıkçası benim cildim kuramaya çok meyilli. Kuru bir cildin en büyük dezavantajı ise kırışıkların daha kolay oluşabilmesi. Cilt bakım rutinimim olmazsa olmazı nemlendiriciler. Hatta rutin bile dememeliyim gün içerisinde kuruduğunu hissettikçe kremimi yeniliyorum. Özellikle de maske kullandığımız bu dönemde... Bioxcin Acnium Sebum Dengeleyici Nemlendirici Krem nemlendirmede başarılı. Cilde mat ama yumuşak bir his veriyor. Ama kuru bir cildim olduğu için önerim daha çok sivilceye yatkın, yağlı ciltlerin kullanması olacak.

 İŞTE BUNA ÇOK SEVİNDİM!

Bioxcin Acnium serisinin hayvanlar üzerinde test edilmediğini öğrendiğimde çok sevindim. Dünyaya ödememiz gereken bir borcumuz var. Kokusundan da anlayacağını üzere içeriği de oldukça doğal; çay ağacı yağı, zerdeçal, karnabahar, brokoli ekstresi ve gözotu ekstresi gibi bitkisel içerikler kullanılarak üretiliyor. Serumu günde bir defa kullanmanız yeterli oluyor. Ürün sivilceli ciltler üzerindeki etkisi konusunda oldukça iddialı.
 Bioxcin Acnium serisini test ettik - Resim : 2

Cildim akneye eğilimli değil ama alerjik ve hassas yapılı. Pandemi döneminin getirdiği maske kullanımından dolayı daha çok hassaslaştı. Dolayısıyla bakım rutinimde özellikle bitkisel ve cildimi yormayacak doğal içerikleri tercih ediyorum. Yüzde 100 bitkisel içeriklerden oluşan ve hipoalerjenik Bioxcin Acnium Sebum Dengeleyici Yüz Yıkama Jeli’ni, aradığım tüm özelliklere sahip olduğu için severek kullanıyorum. Özellikle yüzümü yıkadıktan sonra verdiği ferahlık hissine bayılıyorum.

CİLDİMİN PARLAMASINI ÖNLÜYOR

Yaşadığımız pandemi döneminin maske takma zorunluluğuna sıcak hava da eklenince cildimin parlamasını engellemek çok zor. Bioxcin Acnium Sebum Dengeleyici Nemlendirici Krem, cildimi hem nemlendiriyor hem de matlaştırıyor. Thermal su ve penthenol içeriği ise bir nemlendiricide aradığım en önemli özellikler. Ürünlerin hayvanlar üzerinde denenmemesi ise tercih etmemde rol oynayan en önemli nedenler arasında.

MİNİMUM SEVİYEDE PARFÜM KULLANILMASI ÖNEMLİ

Bioxcin Acnium serisi, içeriğinde yer alan brokoli ve karnabahar ekstreleri nedeniyle doğal bir kokuya sahip ve doğal içerikli ürünleri tercih eden biri olduğum için bu beni asla rahatsız etmiyor. Aksine, kullandığım cilt bakım ürününün etkinliğinin azalmaması ve gözeneklerin tıkanmaması için minimum seviyede parfüm kullanılması benim için özellikle tercih sebebi. Çünkü direkt tedaviye yönelik bir ürün olması daha önemli. 

Bioxcin Acnium serisini test ettik - Resim : 3

Sivilceye yatkın, yağlı ve alerjiye meyilli bir cildim var. Bu sebeple ürün seçerken dikkat ettiğim ilk kural bitkisel içerikler. Bioxcin Acnium Sebum Dengeleyici Yüz Yıkama Jeli’ni gönül rahatlığıyla kullanıyorum. Cildimin yağ dengesini sağlıyor ve cildimi kurutmadan, nemli ve sağlıklı bir his bırakıyor. Yüzde 100 bitkisel içeriğe sahip olması, cildime iyi bakacağından emin olduğum en önemli özelliği!

YAĞLI CİLTLER İÇİN BAŞ UCU KREMİ

Sorunlu diyebileceğim, yağlı bir cildim olduğu için çok uzun zamanlar nemlendirici kullanmamak gibi bir hata yapıyordum. Oysa ki her cilt tipinin nemlendirilmeye ihtiyacı var. Önemli olan yağlı ciltlere de uygulanabilecek, doğru ürünü bulmak! Bioxcin Acnium Sebum Dengeleyici Nemlendirici Krem, mat bir bitiş sağlıyor. İçeriğinde Thermal su olması ise bir nemlendiriciden ilk beklentim oluyor… Bana kalırsa özellikle yağlı ve karma ciltlerin baş ucu yüz kremi olabilir.

ÇAY AĞACI YAĞI VAZGEÇİLMEZİM

Cilt bakımı markalarının, sadece onları kullanan insanlar üzerinde değil; tüm doğa üzerinde sorumluluk hissetmesi benim için çok önemli. Bioxcin Acnium serisinin, hayvanlar üzerinde test edilmediğini öğrenmek beni çok mutlu etti ki çok uzun zamandır aksi bir ürün asla tercih etmiyorum. Bioxcin Acnium Konsantre Bakım Serumu brokoli ekstresi, zerdeçal, karnabahar ve çay ağacı yağı gibi bitkisel içeriklere sahip. Sivilceye ve lekeye müsait bir cilde sahip olan biri olarak, çay ağacı yağının mucizevi etkilerine uzun yıllardır şahit oluyorum. Bu nedenle şimdiden vazgeçilmez serumlarımdan biri oldu!

Bioxcin Acnium serisini daha detaylı incelemek için web sayfasını ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.