Vintage ruhuyla buluşan çiçekler!
7 aşamada mevsim çiçeklerini minik cupcakelerde buluşturun!

Sofra düzenlemeleri için farklı aksesuarları listenize ekleyebilirsiniz. Kuş kafesleri içinde ortanca çiçekleri kullanın. Küçük boy kafesleri masa üzerinde tasarımınıza dahil edebilirsiniz.

Yaz güneşiyle buluşan bahçede beyaz rengi ön plana çıkarın. Beyaz aksesuarlarla masanın dışında da düzenlemeler yapabilirsiniz.

Çiçekli bir cupcake yapmaya ne dersiniz? 

Sınırları biraz daha genişletmek istiyorsanız büyük boy kafesleri de yerde çimler üzerinde değerlendirebilirsiniz. İşin içine farklı çiçekleri de katabilir, mekanı çiçek bahçesine dönüştürebilirsiniz. 

Masa çiçeğinin etkisi

Masa çiçeğiniz konseptinizi yansıtmalıdır. Belirlediğiniz tonlarda çiçeklerden bir buket hazırlayabilirsiniz. Vazoya yerleştirdiğiniz çiçeği dantel kurdelelerle tamamlayabilirsiniz. Vintage bir sofra düzenlemesinde beyaz&pembenin büyüsünü kullandığınız yemek takımlarında da yansıtın. Bu stile uygun sofra gruplarını tercih edin. Bu düzenlemede mumları da asla unutmamalısınız. Farklı boylarda mumlar dekorasyonunuzu tamamlar. 

Aromalı kapı süsü

Limonata keyfi sırasında aromatik bir tasarım yapmaya ne dersiniz? Kuru adaçayı, ıhlamur ve çiçeklerle bahçeden topladığımız lavanta, biberiyeyi buluşturuyoruz. Mor lisyanthusları da ekledikten sonra doğal aromatik kapı süsümüz hazır!

Cupcake tasarımı için minik ölçekli çiçekler tercih edin. Minyatür gül, kasımpatı türleri, Symphoricarpos gibi farklı form ve renklerde olan bitkiler bu tasarımlar için ideal. Ayrıca ana çiçeğiniz olarak ortanca kullanabilirsiniz. 

Çiçek süngerinizi çizgisinden kesin
Cupcake kalıbınızın ölçüsünde form verin. Ardından suda bir süre bekletin. 

Çalı güllerinin dikenlerini ve yaprak kısımlarını temizleyin.

Ortancaları büyüklüğüne göre kesin!
Tasarımda ilk önce ana çerçeveyi oluşturan çiçeği süngere yerleştirin. 

Tasarımda kullandığınız diğer bitkileri boylarına göre kesin. 

Tasarımın sonunda boşluk kalmamasına dikkat etmelisiniz.

Mutlu son
Çiçeğin her yönden bakıldığında formunu koruması gerektiğini unutmayın.

Vintage ruhuyla buluşan çiçekler!

Misafirleriniz için vintage konseptli bir sofra hazırlamaya ne dersiniz?