burç uyumu tablosu

Burç uyumu karşılaştırmasıyla hangi burçla daha iyi anlaşabileceğinizi ve iyi bir ilişki kurabileceğinizi bilmek ister misiniz? Aşağıdaki listeden kendi burcunuzu ve onun burcunu seçin, burç uyumu yüzdesini ve yorumlarını öğrenin.

burç uyum tablosu
Burç Uyum Tablosu

Başlamadan belirtelim, burçların birlikteliği bize uyum konusunda yol gösteren önemli bir yol olsa da, iki insan birlikte olmak istedikleri ve emek verdikleri surece hangi burçtan olursa olsunlar her ilişkinin yürüyebileceğine inanıyoruz. 

KOÇ
Zodyağın en hareketli ve en çok eğlenmeyi seven burçlarından biri olan Koç’lar için İkizler ve Aslan partneri bol sohbet ve keyifli bir arkadaşlık verecektir. Kova ile idealist fikirleri ve hedefleri gerçekleştirirken; Terazi ile çok doğal bir çekim olacaktır, birlikte ben ve biz demeyi öğrenebilirler. Başka bir koç ile her yer alev alabilir. Yay ile uzak yerlere seyahat edip, kendi ufuk alanını genişletecek bilgiler öğrenebilir. Başak ve Akrep ile ise zorlanır, ilişki ancak ciddi fedakarlıklar ile yürüyebilir.

BOĞA
Hayattan zevk almayı seven Boğa burçları için Yengeç partneri ev içinde huzurlu, düzenli ve keyifli bir ortam verecektir. Balık ile birbirlerini sanatsal olarak besleyecek ve ilham kaynağı olacaklardır. Akrep ile karşı konulamaz bir çekim ile tensel bir ilişki yasarken birbirlerine güvenli ve stabil bir ilişki verecektir. Başak partneri aradığı konfor alanını sağlamak adına elinden geleni yaparken, Oğlak ile temeli sağlam ve güçlü bir partnerlik kurabilirler.

İKİZLER
Konuşkanlığı ve eğlenmeyi seven İkizler için, Koç ve Aslan ideal bir partner olabilir. Yay ile ufuk alanları genişleyecek, birlikte yeni kültürler, yerler tanıyacak fakat İkizler’in konuları daha yüzeysel ele alması ile Yay’ın en derine inen filozofluğu bazen çatışacaktır. Kova ve Terazi ile rahat bir birliktelik kurulur, arkadaşlık sağlam olacaktır, bol sohbet ve kahkahanın olduğu bir partnerlik çıkacaktır.

YENGEÇ
Aile, yuva, bakmak ve beslemek denilince akla gelen ilk burç olan Yengeç için kendisini güvenle açabileceği, düzenli, evine düşkün ve duygusal bağ verebilecek bir partner önemlidir. Boğa ve Başak bu konuda ideal bir ilişki verecektir. Oğlak ile ise hayattan beklentileri farklı olsa da birbirlerinde eksik olan yönleri tamamlarlar, Oğlak dış dünyada ailesi için düzeni oturturken Yengeç evin düzenini koruyacaktır, ikisi için de aile kavramı önemlidir. Akrep ve Balık partnerleri ile duygusal yoğunluk ve tutku yasayabilir, burada gereken birbirlerini stabilize edecek ve dengeleyecek bir enerjiyi yakalamalarıdır.

ASLAN
Zodyağın kendine güveni en güçlü burcu ile birlikte olabilmek için karşı tarafın onu alttan alması, bazen sahne onunu ona bırakmalı, ve dengeleyici karakter olması gerekir. Terazi bunun için idealdir, Kova ise Aslan’ı kendi dünyasından çıkartıp başkalarının da yararına çalışmayı öğretecektir.

BAŞAK
Başkalarına hayati kolaylaştırmayı seven, düzenli, çalışkan ve idealist Başak için Boğa ve Oğlak ideal bir partner olacaktır. Balık partneri hayata daha geniş pencereden bakması ile Başak’ın mükemmelliyetçiliğini dengeleyecektir. Akrep ve Yengeç ile ise düzenli ve stabil bir birliktelik kurabilirler, ikisinin de duygusal yönü kuvvetli olacaktır.

TERAZİ
Zodyağın ilişki denilince akla gelen ilk burcu olan Terazi dışarıdan bakılınca herkes ile ilişki kurabilir gibi durmasına rağmen en iyi uyumu Aslan, Yay, İkizler ve Kova ile yakalar. Koç ile ateşli bir birliktelik olacaktır. Terazi için stabil bir ilişki kurmak kendi kararsızlığını bırakmaktan geçer, en zor burcu bile yönetebilecek bir duygusal zekaya sahiptir.

AKREP
İlişkilerde manevi güvene en çok önem veren, kendini zor açan, gizemli fakat çok güçlü Akrep burçları için ayni stabilize isteği Boğa, Oğlak ve Başak tarafından sağlanacaktır. Yengeç ile birbirlerini sahiplenen, tutkulu ve duygusal yönü kuvvetli bir birliktelik yasarlar. Aslan ve Koç’un sahne önünde olma dürtüleri Akrep için tehdit oluşturabilir. Akrep için önemli olan kendini güvenle açabileceği bir partnerlik yaratmasıdır.

YAY
Bir Yay ile ilişki kurabilmek için uzak yerlere seyahat edebilecek, onun geniş ufuk alanını, her alanla ilgili bir bilgisi ve derinliği olmasını sevecek bir partner gerekir. Aslan, Koç ve Kova bu arzusunu ona verirken, İkizler ile zaman zaman birbirlerini zorlayan fakat tamamlayıcı bir enerji yaratacaklardır. Boğa partneri konfor alanına bağı nedeniyle Yay’ı zorlar, Yengeç ise eve çok bağlı kalabilir.

OĞLAK
Bir Oğlak için hayatinin en büyük önceliği toplumun onu nasıl göreceğine göre yaşamaktır, başarılı bir kariyer ve düzgün bir aile hayati tepeye tırmanırken yolunu açacak fırsatlardır. Bu sebeple Koç veya İkizler partneri aradığı düzeni ona veremeyebilir. Başak, Boğa ve Akrep ile ayni gücü ve tatmini elde edecektir. Yengeç ise Oğlak toplumda yer edinmek için çalışırken, evdeki düzeni sağlayacak, yuva hissi vererek birbirlerindeki eksiği tamamlayacaklardır.

KOVA
Hayalleri ve idealleri geniş, arkadaşlığa çok önem veren, ve özgürlüğüne en düşkün Kova için en ideal partner İkizler, Terazi ve Yay’dır. Kova ile yoğun bir duygusallık yaşanmayabilir, bu nedenle Yengeç ve Akrep partnerleri çok yoğun kaçabilir. Aslan ile birbirlerine öğretecek bakış acıları vardır, Kova bazen kendinden çok toplumun idealini düşünürken, Aslan ona kendisini hatırlamayı öğretecektir.

BALIK
Zodyağın duygusal yönü en kuvvetli burçlarından olan Balık için Akrep ve Yengeç çok yoğun ve tutkulu bir partnerlik verir. Başak ile aslında aradığını fark edemediği düzeni ve netliği bulacaktır, yer yer ihtiyacı olan sinirler Başak ile hayatına katılabilir. Boğa ve Oğlak ile düzen arayışını bulurken; Koç, Aslan ve Yay ile kendisini arka plana atılıyor ve fedakarlığı sadece o yapıyor gibi hissedebilir.