Hava soğudu, rüzgar sertleşti ama keyfimiz yerinde ve çekimlere devam ediyoruz. Bu arada, bu liman Osman Atasoy’un ‘Uzaklar’ adını verdiği yelkenlisi ile beş yıllık dünya turuna çıktığı nokta.
Çekimlerimize ve ilk anonsumuza Türkiye’nin ilk ‘cIttaslow’ yani yavaş şehri seçilen Seferihisar’da başlıyoruz. #sigaciklimani #seferihisar #izmir
Sığacık Limanı kış mevsiminde bile büyülü… Paşa Limanı’nda açılış kahvemizi çektik. Bu güzel mekana zaman geçmeden tekrar uğrayacağımıza eminiz.
Günün ilk kahvesi içildi.
Sığacık’tan yola çıktık. Eski Doğanbey Köyü’ne gidiyoruz. Yolda doğayı ve eşsiz manzarayı içimize çekip belleklerimize kazımaya çalışıyoruz.
Ayfer Güleç’i yaşadığı ve keçe atölyesini yaşattığı atölyesinde ziyaret ediyoruz. Doğanbey’den dünyaya keçe sanatını tanıtan kıymetli bir sanatçı kendisi... Sıcacık ve dopdolu bir sohbet oldu.
Doğanbey’de gün batıyor ve karşınızda keçe sanatına annesi ile merak duymaya başlayan geleceğin ustası…

1 Ünlü 1 Gün/Tanem Sivar

Tanem Sivar sıcak gülümsemesi ve tatlı sohbeti kadar sosyal medya paylaşımları ile de herkesi kendine mıknatıs gibi çekiyor. Bu kez ‘İki Kahve Arası’ programı için gittiği İzmir’de bizim için çalıştırdı telefonunun kamerasını.