Brad Pitt
90'ların başında kariyerine başlayan Brad Pitt, yeri geldi ağzı burnu kan içinde bir boksör oldu, yeri geldi işkence gören bir Amerikan ajanı oldu. Bazen dünyayı kurtaran bir asker oldu, bazen romantik bir ölüm meleği ama bütün bu hengamenin arasında yakışıklılığı ile fazlasıyla dikkat çeken oyuncu henüz Oscar ödülü ile kariyerini taçlandıramadı.
Tom Cruise
Şu sıralar da Top Gun’ın ikincisinin çekim haberi ile hayranlarını heyecanlandıran ve bir dönem tüm gençlik dergisilerinin kapağında yer alan, her genç odasında posteri bulunan Cruise, kariyerinin son dönemlerinde kendini sert aksiyonlara vursa da bebek yüzündeki gülümsemesi ile tanınmaya devam ediyor.
Leonardo DiCaprio
Bebek yüzlü aktör denince ilk akla gelen isim, 90ların başında dizilerde oynayarak ekranlarda görünmeye başladı. Ardından gişe rekorları kıran birçok Hollywood yapımında başrolü üstlendi. 6 defa aday olup geçen sene almayı başardığı Oscar ödülünün yanında yapımcılığını üstlendiği çevre belgeselleriyle küresel ısınmanın getireceği felaketler konusunda hepimizi uyarmayı görev edindi.
Jon Voigth
Geceyarısı Koyboyu filmi ile büyük başarı yakalayarak sinema dünyasına giriş yapan Voight, 60’ların en bebek yüzlü aktörü olarak da tanınır. Hatta bu özelliği Oscar ödüllü bir aktör olmasının hep önünde olmuştur. Ayrıca Angelina Jolie’nin babası olması da ününü başka bir şekilde pekiştirmiştir.
James Dean
1955 yılında 24 yaşında trafik kazasında hayatını kaybeden Dean, henüz 20’li yaşlarının başında Amerikan gençliğinin ikonu olmuştu. Tavırları, dağınık saçları ve kısık gözleri ile hayranlık uyandıran Dean, aynı zamanda asi ve bebek yüzlü aktörler furyasının başlamasına da öncülük etmiştir.
Robert Redford
Redford’un 1962 yılında başladığı kariyerindeki ilk filmini izleyin, sonra günümüzdeki haline bir bakın. Arada pek bir fark bulamayacağınız gibi, yüzündeki ifadenin hiç değişmediğini ve genetik olarak çok şanslı olduğunu fark edersiniz. Hollywood’un Brad Pitt’ten önceki yakışıklılık ve bebek yüzlülük lideri olan Redford’un, 3 Oscar’lı sağlam kariyerini asla es geçemeyiz.
Warren Beatty
En son Oscar törenindeki yanlış ödül skandalının kahramanlarından biri olan ünlü aktör asıl şöhretini 1967 yılında oynadığı ‘Bonnie ve Clyde’ filmine borçlu. Oscar’lı kariyeri ile Hollywood’da fazlasıyla saygın bir yere sahip olan Beatty, beraber olduğu kadın sayısını açıklamasından sonra da bebek yüzlü playboylar camiasında apayrı bir yer edindi.

Sinema tarihinin unutulmaz bebek yüzlü 7 aktörü

Sinemada popüler olmanın yolu iyi bir oyuncu olmanın yanında şefkat uyandıran ve görenin bir daha bakmak isteyeceği bir yüze sahip olmaktan geçiyor. Kariyerlerinde bir adım öne çıkmalarını sağlayan bu özelliklere sahip yıldızları sizler için araştırdık. En keyifli araştırmalarımızdan biri oldu.