Paten
80’lerin en çok diz yarasına neden olmuş objesi olan pateni genelde ebeveynler çok sevmezdi. Aileye paten aldırmanın yolu gürültülü ağlama krizi taklitlerinden, annaneye ya da babaneye şımarmadan geçerdi. Pateni ayağa geçirdikten sonra yapılan ilk iş ise paytak paytak yürümeye çalışıp, bir kaldırım kenarına takılarak düşmek olurdu. Herkese çok geçmiş olsun.
Yoyo
Her mahallede en az 20 futbolcu, 8 Michael Jackson taklitçisi ve 2 kaykayçı varken, elinde yoyo ile dolaşan çocuk sayısı hep çok az olmuştur. Yoyocular bir köşede sessiz sessiz iplerle boğuşur, doğru zamanda en komik esprileri yapar ve genelde uzun boylu olurdu. Evet, herkes kimden bahsettiğimizi hatırladı değil mi?
Walkman
Walkman, müziği yanımızda taşımamızı sağlayarak bizlere yeni neslin asla anlayamayacağı bir kapı açtı. O kapıdan girerek okuldan eve yürürken, sabahları sahil yolunda koşarken ve toplu taşıma araçlarında herkesten soyutlanmış bir halde müzik dinlemenin keyfine vardık. Müzik dinlediğinizi bilmesine rağmen inatla sizinle konuşmaya çalışan arkadaşları da unutamadık tabii ki.
Barbie ve Ken
Bu ikili şu an orta yaşlarını yaşayan nesil için estetik ve güzellik anlayışının başladığı nokta olması itibariyle çok önemli bir yerdedir. Az zayıf ve sarışın kızları Barbie, az uzun ve güzel yüzlü erkekleri de Ken diyerek seven dayılar ve teyzeler yüzünden şu an kalabalık bir kitle fitness salonlarında aynalara seksi bakışlar atıyor.
Atari
80’ler demek büyük bir kalabalık için Atari demekti. Okuldan eve koşarak geleni de vardı, bir el daha oynamak için kardeşini dolaba kitleyende. Şu an bile en sevdiğiniz oyunların müziğini duyduğunuzda gözleriniz yaşarmıyor mu?
Sulu Halka Geçirme Oyunu
Bir dönemin sinir törpüsü olarak anabileceğimiz bu basit oyun, genelde bir köşesi kırılıp, içindeki suyun akıp gitmesiyle çöpü boylardı. Halkalardan birini yakaladığınız başka bir yerinden çıkardı. Kaçımız bu oyunu oynarken şaşılık tehlikesi geçirdik, kim bilir?
Lego
Bir evi zengin gösteren şeylerden biri perde diğeri de lego setiydi. Legosu olan arkadaşlara gidildiğinde illa ki bir şekilde o set yere dökülürdü. En büyük korkusu bir parçanın kaybolacağı olan teyzelerin dikkatli bakışları altında ev, araba ve robot yapmak için hayalgücü zorlanırdı.

80’leri hatırlatacak 7 nostaljik şey

Şöyle dolu dolu kahkaha atmak isterseniz, 80’li yıllarda ailecek çektirdiğiniz fotoğraflara bakın. Hem içiniz ısınacak hem de duygusallaşacaksınız. Sizi bu güzel ve garip 10 yılın nostaljisini yaşamak için yazımıza davet ediyoruz.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.