'Azıcık Göbek Atalım' şarkısıyla ünlenen Injı 'İnci Gürün' kimdir?

'Azıcık Göbek Atalım' şarkısıyla ünlenen Injı 'İnci Gürün' kimdir?

Gashlight, The One, Madeline, Bored, Untz Untz ve Bellydancing gibi birçok hit parçaya imza atan INJI, birçok kişi tarafından merak ediliyor. Peki, INJI kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Nerede yaşıyor? Gelin onu daha yakından tanıyalım...

INJI (İNCİ GÜRÜN) KİMDİR?

Sahne adıyla INJI olarak bilinen Türk şarkıcıdır. İnci Gürün, 3 Ocak 2000'de İstanbul'da doğdu. Küçük yaşlardan itibaren müziği çok seven sanatçı, 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na kaydolarak müzik teorisi ve klasik piyano eğitimi aldı. Sonraki on yıl boyunca Avrupa çapında çeşitli piyano yarışmalarına katıldı ve lise için Londra'ya taşındıktan sonra caz gruplarında ve korolarda şarkı söylemeye başladı. Gürün'ün müzikle ilgisi, Pennsylvania Üniversitesi'nin Wharton Okulu'nda kendi caz grubunu kurduğu ve kampüste sahne aldığı zamana kadar devam etti.

TİKTOK'TA VİRAL OLDU

"GASLIGHT" ve "MADELINE" adlı single'ları ile 2022'de sosyal medya uygulaması TikTok'ta viral haline geldi. İlk EP'si olan LFG, 2023'ün 21 Temmuz'unda müzik platformlarına çıktı.

İnji, sosyal medyada Bellydancing adlı şarkısıyla büyük ilgi görmüştür. Şarkının sözleri ve klibi, göbek atma ve mariachi temalarıyla dikkat çekmektedir.

INJI NEREDE YAŞIYOR?

 INJI, Philadelphia'da yaşamını sürdürmektedir.

INSTAGRAM'DA INJI

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

INJI . (@injiverse)'in paylaştığı bir gönderi