Burak Berkay Akgül

4 Eylül Pazartesi günü Atv ekranlarından yayın hayatına başlayan Safir  dizisinde Yaman karakterine Burak Berkay Akgül hayat veriyor. Genç oyuncu Burak Berkay Akgül başarılı performansıyla çok konuşulan isimlerden. İşte Safir’in Yaman’ı Burak Berkay Akgül hakkında merak edilen bilgiler...

Burak Berkay Akgül kimdir?

Burak Berkay Akgül, 24 Şubat 1997 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun olan Burak Berkay Akgül çeşitli reklam filmlerinde oynadıktan sonra ilk dizi deneyimini gelen Maria Mustafa dizisinde Rüzgâr karakterini canlandırarak yaşadı. Genç oyuncu daha sonra Kahraman Babam, Destan, Safir gibi başka dizilerde rol aldı.

Burak Berkay Akgül boy, kilo ve burcu  

Burak Berkay Akgül 1.80 cm boyunda ve 78 kg. 

Balık burcu. 

Burak Berkay Akgül oynadığı diziler 

Ru (TV Dizisi 2023)
Safir (Yaman / Aras, TV Dizisi 2023)
Destan (Kaya Tegin, TV Dizisi 2021)
Kahraman Babam (İlker, TV Dizisi 2021)
Maria ile Mustafa (Rüzgâr, Tv Dizisi 2020-2021)

Burak Berkay Akgül Safir dizisindeki rolü nedir?

Burak Berkay Akgül Safir dizisinde Yaman Gülsoy karakterini oynuyor.  Yaman Gülsoy, Gülsoy ailesinin ortanca oğludur. Küçük yaşta kaybettiği babasını hiç hatırlamıyordur. Annesi Gülfem'in ise en gözde çocuğu abisi Ateş'tir. Yaman kardeşi Okan'la beraber anneleri için hep ikinci planda kalmıştır. Ateş'in o henüz küçük bir çocukken evden ayrılmasıyla aile içindeki dengeyi korumak için dedesi Ömer'in otoritesine boyun eğmek zorunda kalmıştır. Annesi tarafından göremediği sevgiyi de beraber büyüdüğü Feraye'de bulmuş ve ona çocukluğundan beri aşkla bağlı kalmıştır. Ailesinden sevgi görmemesine rağmen, sevdikleri için her şeyi göze alabilen, heyecanlı, romantik yeri geldiğinde dünyayı karşısına alabilecek biridir. En büyük hayali Feraye ile evlenip bu zamana kadar yaşayamadığı sevgiyi hem kendine hem de kuracağı aileye vermektir.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Burak Berkay (@burakberkayakgul)'in paylaştığı bir gönderi

 

Röportajlarla Burak Berkay Akgül

Safir dizisinin sevilen oyuncuları, Özge Yağız ve Burak Berkay Akgül ATV ile özel röportajında diziye dair bazı bilgiler verdi. 

Oynadığınız karakterleri anlatırmısınız? sorusuna Burak Berkay Akgül şu şekilde cevap veriyor:

Burak Berkay Akgül: "Yamanı oynuyorum ben. İsmi gibi çok güçlü, çok dik duran bir karakter fakat bunların da tabii bir getirisi var. Yaşadığı zorluklar, mücadeleler, sınandığı şeyler… Bunları izleyeceğiz aslında Yaman'ın mücadelesini. Kalbi ile aklı ile olan ve bütün bunlardan doğan, etrafındakilere aslında bir kelebek etkisi gibi, herkese dokunan bir tarafı olacak ve merakla nereye gideceğini göreceğiz."

Nevşehirde nasıl karşılandınız? sorusuna Burak Berkay Akgül şu şekilde cevap veriyor:

Burak Berkay Akgül: "Ben daha önce burada çalıştığım için herkes bütün çalışanlar ve esnaflar herkes aynı ve beni tanıyorlar bu çok güzel bir şey. Ben Özge'ye hep söylüyorum bunu, çok şey değişecek burada, hayatında." 

Arkadaşlık ilişkiniz nasıl ? sorusuna Burak Berkay Akgül? sorusuna Burak Berkay Akgül şu şekilde cevap veriyor:ün cevabı ise şu şekilde:

Burak Berkay Akgül: "Tahtaya vuralım şöyle. Şu an her şey çok güzel gidiyor. Dünya tatlısı bir insan Özge. Onunla çalıştığım için bir oyuncu olarak, sahnede bir şeyler paylaşabilmek herkesle mümkün olmayabiliyor şimdi doğruya doğru. Hepimiz kişisel hayatlarında farklı insanlarız, evet profesyonel bir iş yapıyoruz fakat biz bunu çok paralel götürebiliyoruz, bu sahneye de çok yansıyor, bu yüzden de çok şanslıyım."

Instagram'da Burak Berkay Akgül

Burak Berkay Akgül'ün Instagram hesabında 229 bin takipçisi bulunuyor. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Burak Berkay (@burakberkayakgul)'in paylaştığı bir gönderi