Didem Arslan Yılmaz kimdir?

Televizyon ekranlarından izleyici ile buluşan isimler her dönem biyografileriyle merak konusu oluyor. İnternette çok aranan isimler arasında muhabir, haber spikeri, sunucu, televizyoncu Didem Arslan da var. Elele biyografi sayfalarında bu kez Didem Arslan'ın biyografisine bakıyoruz. Didem Arslan kimdir? sorusunun yanıtı...

DİDEM ARSLAN YILMAZ KİMDİR?

Didem Arslan için Wikipedia'da şu bilgiler veriliyor: "12 Ocak 1974 yılında İstanbul'da doğdu. Ailesi aslen Sivas İmranlılıdırKadıköy Kız Lisesi'nin ardından 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo Televizyon Bölümünden mezun oldu. Mina isminde bir kızı olup Kürşat Yılmaz ile evlidir"

İŞ HAYATI

Habertürk'te ise Didem Arslan'ın iş yaşamı için şu bilgiler veriliyor: 
Gazeteciliğe 1992'de Flash TV'de Haber sunarak başladı. Ardından Kanal D'ye geçerek muhabirlik yaptı. Çalar Saat programını Serdar Cebe'yle Haftasonu Haberleri'ni sundu. Didem Arslan'ın haber yolculuğu uzun yıllar boyunca StarTV, CNNTürk ve Habertürk ekranlarında devam etti. Didem Arslan, 2020 yılında Show TV'de Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme programını sunmaya başladı.

KARİYER YOLCULUĞU NASIL BAŞLADI?

Didem Arslan 2011 yılındaki bir röportajında meslek yaşamına nasıl başladığını şöyle anlatmış:

İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu Radyo Televizyon'da okuyordum. Okurken bile yerel gazete çıkarmaktan radyoculuğa pek çok iş yaptım. 1992'de okul bittiğinde Flash TV'de televizyonculuk hayatım başladı. O işe başlama maceram da ilginçtir. Kuruma fotoğraflı CV ile başvurmuştum. Kanalın yöneticisi CV'yi görünce hemen işe aldı. Bursa'ya gönderdiler, ben eğitim için gittiğimi düşünüyordum. Bir gün makyaj yapıldı ve çekime girdim. Bunu bir deneme çekimi sanıyordum ama kendimi bir anda canlı yayında buldum. İki saat boyunca bir kuşak programı sundum. Hem de ne prompter ne de yazılı bir metin vardı. Heyecandan biraz hızlı konuştuğumu söylediler ama ekran önündeki görüntümü övdüler. Televizyon maceram böyle başladı. (Kaynak)

Başarılı bir anchorwoman olmanın sırrı ne?

Didem Arslan bu soruyu ise yanıtlarken şunları söylemiş: Yaşıma, meslekte gördüğüm ve de yaşadığım bunca şeye rağmen “Tamam oldum, ben bu işi çok çok iyi yapıyorum” diyemiyorum. Ama yılların birikiminin, sokaklarda koşmanın, lider takip etmenin, haber yazmanın, sürekli canlı yayın yapmanın, alanda olmanın faydasını görüyorum.

INSTAGRAM'DA DİDEM ARSLAN YILMAZ

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Didem Arslan Yılmaz (@arslandidem)'in paylaştığı bir gönderi