Dilin Döğer

Oyuncu Dilin Döğer son olarak O Kız dizisiyle ekranlara geldi. Özhan Günhan'ın yönetmenliğini üstlendiği, senaryosu Sırma Yanık tarafından kaleme alınan O Kız dizisi ilk olarak 21 Eylül 2022 saat 20.00'de Kanal D'de yayınlandı. Başrollerini Erkan Petekkaya, Dilin Döğer, Cengiz Orhonlu ve Sezin Akbaşoğulları’nın paylaştığı, yönetmenliğini Özlem Günhan’ın üstlendiği dizinin senaryosunu Sırma Yanık kaleme aldı. O Kız dizisinde Zeynep karakterine Dilin Döğer hayat verdi. İşte Dilin Döğer'in biyografisi... Hazırsanız başlayalım...

DİLİN DÖĞER KİMDİR?

Dilin Döğer, 22 Şubat 1995 tarihinde Diyarbakır’da doğdu. İlköğretim eğitim dönemini Mersin’de tamamladıktan sonra ailesi ile birlikte Ankara’ya yerleşti. Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite döneminde oyunculuk yapmaya karar veren yetenekli oyuncu ayrıca dans, müzik, resim, bale, opera ve şan eğitimleri aldı. Televizyona 2021 yılında, ‘Ex Aşkım’ dizisinde canlandırdığı ‘Afife’ karakteriyle başladı.

dilin döğer

Dilin Döğer sanatçı bir aileden geliyor, halaları müzik ve resim öğretmeni. Çocukluk dönemini Sinema Port'a verdiği bir röportajda şöyle anlatıyor:

22 Şubat 1995'te Diyarbakır'da memur bir ailede doğdum. Çocukluğumun yarısı Diyarbakır'da yarısı ise Mersin'e taşınınca orada geçti. Bu iki şehir o zamanlar pek anlayamasam da gelişimimde çok yardımcı oldular. Diyarbakır benim için çocukluğumu doya doya yaşadığım bir şehir, Mersin ise neyi isteyip neyi istemediğim konusunda bir sürü şeyin içine girip çıktığım bir çeşni şehir oldu diyebilirim. Çocukluğumdan beri hep sanatla iç içe oldum. Sanatla bağım Diyarbakır'da temellendi. O zamanlar Tan Sağtürk'ün açtığı ilk bale okuluna annem koşa koşa yazdırmıştı ve bu sayede Anadolu Ateşi’yle sahneye çıkma fırsatı bulmuştum. (Kaynak:Bkz)

dilin döğer

DİLİN DÖĞER HANGİ BURÇ?

22 Şubat 1995'te doğan Dilin Döğer, Balık burcu ünlülerimiz arasında yer alıyor.

DİLİN DÖĞER'İN BOYU VE KİLOSU

Güzel oyuncu Dilin Döğer 1.67 boyunda ve 55 kilo.

dilin döğer

DİLİN DÖĞER'DEN O KIZ YORUMU

Dilin Döğer, dizi için "O Kız'da yer aldığım ve her bir anına can katabildiğim için çok şanslıyım. 21 Eylül akşamı sizler ve güzel enerjilerinizle buluşmayı heyecanla bekliyorum" açıklaması yapmıştı. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dilîn Döğer (@dilindoger)'in paylaştığı bir gönderi

DİLİN DÖĞER HANGİ DİZİLERDE OYNADI?

Dilin Döğer'in rol aldığı diziler:

  • 2021- Ex Aşkım/ Afife
  • 2022- O Kız

Dilin Döğer'in oynadığı filmler:

  • 2022- Goodnight Soldier/ Zine


O KIZ ZEYNEP KİMDİR?

20’li yaşlarda hayalperest Zeynep, maddi imkansızlıklar ve ağır sorumluluklarla dolu küçük dünyasında kendi halinde yaşayan sıradan bir genç kız. Kısıtlı ve sıkıcı hayatında tek bir sıra dışı durum var; babası. Zeynep, ters giden bir doğum hikayesi yüzünden 5 yaş çocuğu zekasına sahip olan ‘babasının annesi’. Kulağa çokça tuhaf gelen bu cümle, Zeynep’in hayatının gerçeği. Tuhaf bir şey babanın annesi olmak. Fedakârlık başka seçeneğin yoksa da fedakârlık mıdır? Kalbi bunu sorgulamayacak kadar büyük ve sadece babası için değil, bütün ailesi için atıyor. Bir de, haftada bir gün halası yerine, ev işlerini yapmaya gittiği Ozan için atıyor kalbi.

O Kız dizisi Dilin Döğer

DİLİN DÖĞER'İN INSTAGRAM HESABI

Dilin Döğer'in Instagram hesabında 10 binden fazla takipçisi bulunuyor. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dilîn Döğer (@dilindoger)'in paylaştığı bir gönderi