Ecem Erkek

Ecem Erkek

Geçtiğimiz sezon 'Güldür Güldür'e veda etmesiyle adından sıkça söz ettiren Ecem Erkek, bu kez yakında Show TV'de başlayacak olan 'Güzel Günler' ile izleyici ile buluşuyor. Bu sebeple yetenekli oyuncunun biyografisi yeniden merak edilir oldu. İşte Ecem Erkek biyografisi...

ECEM ERKEK KİMDİR?

1989 yılında Ankara'da doğan Ecem Erkek aslen Sivas, İmranlılıdır. 2006 yılında Ankara Ömer Seyfettin Lisesi'nden mezun olduktan sonra oyuncu olmaya karar vererek 2007-2008 yılları arasında Mamak Belediyesi Konservatuvarında tiyatro eğitimi ve 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Türkçe Topluluğu'nda diksiyon eğitimi dersleri almıştır.

2009 yılında Ankara Sanat Tiyatrosu'nda kursiyerlik yapmış, sonrasında ise 2010 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Anasanat Dalı bölümünü kazanmış, bu bölümden 2015 yılında mezun olmuştur. Oyunculuk kariyerine tiyatro oyunlarıyla başlayan oyuncu; Amerikan Rüyası, Woyzeck, Üç Kuruşluk Opera, Tersine Dünya, Romeo & Juliet ve Şark Dişçisi gibi oyunlarda yer almıştır.

2017'de Star TV'de yayınlanan Hayat Sırları dizisinde yer alan oyuncu, daha sonra Show TV'de yayınlanan Güldür Güldür Show isimli tiyatro oyununun kadrosuna katılmıştır. 2018 yılında Hakan: Muhafız dizisinde iki bölümde yer alan oyuncu, 2020 yılında 46. Altın Kelebek Ödüllerinde En İyi Kadın Komedi Oyuncu adayı olmuş, ödül etkinliği 2020 İdlib saldırısı nedeniyle iptal edilmiştir. Daha sonra gerçekleştirilen törende ödülü kazanmıştır.

ECEM ERKEK BOYU, YAŞI, BURCU

24  Haziran 1989 yılında doğan oyuncu Yengeç burcudur. Boyu 1.64 metredir.

ECEM ERKEK'İN KARİYERİNDEKİ ÖNEMLİ İSİMLER

Başarılı oyuncu bir röportajında, 'Kariyerinizde etki etmiş usta diyebileceğiniz isimler var mı?' sorusuna şöyle yanıt vermişti:

''Bende büyük etkisi olan Perran Kutman diyebilirim. Oyunculuğuna bayılıyorum, Binnur Kaya da keza, bayılıyorum. Herkesin kumaşı başka oluyor, insan olarak bence onlara çok saygı duyuyorum ve usta yerine koyuyorum. Oyunculuk herkesin kendi yolu ama onların oyunculuğunu çok beğeniyorum. Biri de Devrim Yakut, unutmayayım onu, o bambaşka zaten, ablam gibi. Ustalık derken öğretme biçimlerinden daha çok etkileniyorum galiba, davranış biçimlerinden, insanlıklarından, iletişim şekillerinden daha çok etkileniyorum ve bu alanda sayabileceğim isimler Binnur Kaya, Perran Kutman, Devrim Yakut ve Engin Alkan’dır.''

SESİYLE HERKESİ BÜYÜLEDİ

 Ünlü oyuncu, Taksim Trio ile birlikte 'Bu Da Gelir Bu Da Geçer' ve 'Nereden Bileceksiniz' şarkılarını seslendirerek hayranlarını bir kez daha şaşırttı. 

Bir röportajında 'Müzikle nasıl bir ilişkiniz var?' sorusuna yetenekli oyuncu;

''Müzikle ilişkim o kadar, ben şarkı söylemeyi çok seviyorum, çok da güzel insanlarla karşılaşıyoruz müzik konusunda. Taksim Trio onlardan biri ve en güzeli, en önemlisiydi benim için. O Ahmet Kaya şarkısını iyi ki yapmışım, bir de şimdi Yeni Türkü’nün Zamansız albümünde bir şarkı söyledim. Oyunculuk kariyerimin önüne geçsin istemiyorum ama şarkı söylemeyi de seviyorum. Bir müzikal tiyatro olsa şahane olur.''

GÜZEL GÜNLER DİZİSİ HAKKINDA

Selma ile Mihran’ın doğdukları gün kulaklarına fısıldanan ölümsüz aşkın, bu aşkın ardındaki sırların ve onları kucaklayan sıcak, eğlenceli, neşeli bir ailenin hikayesini ekrana taşıyacak ‘Güzel Günler’in oyuncu kadrosunda usta ve genç isimler bir arada yer alıyor.

Binnur Kaya, Ecem Erkek, Leyla Tanlar, Zeynep Çamcı, Olgun Toker, Burak Dakak, Oya İloğulları, Orkuncan İzan, Duygu Köse ve Yıldıray Şahinler ve Seray Gözler’i bir araya getiren ‘Güzel Günler'in yayın tarihi ise henüz açıklanmadı.

INSTAGRAM'DA ECEM ERKEK

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ecem Erkek (@ecem.erkek)'in paylaştığı bir gönderi