Gülsim Ali İlhan kimdir?

TRT 1 ekranlarının yeni dizisi Al Sancak 19 Ocak Perşembe akşamı ilk bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Dizinin başrolü Nadia karakterine Gülsim Ali İlhan hayat veriyor. Bu makalede Gülsim Ali kimdir, kaç yaşında, nereli? Hangi dizilerde oynadı? Boyu, burcu gibi merak edilen soruların yanıtlarını ve haberleri bulabilirsiniz.

Gülsim Ali İlhan kimdir?

18 Şubat 1995'te Bulgaristan'ın en büyük 5. şehri Rusçuk'da doğdu. Bulgaristan'da düzenlenen Super Model yarışmasında Ford Modeli seçildi. 2012 yılında oyunculuğa adım attı. Bir röportajında "Güzel, mutlu bir çocukluk yaşadım. Aile, komşu ve arkadaşlık ilişkilerimiz çok güçlüydü. Bulgaristan güzeli seçilince adım sadece Rusçuk’ta değil, tüm Bulgaristan’da bilinmeye başladı" diyor.

Gülsim Ali İlhan, Bulgaristan’dan Türkiye’ye 17 yaşında geldi.

Gülsim Ali İlhan ilk olarak 2012 yılında yayınlanan başrolünde Hazal Kaya’nın oynadığı Son Yaz Balkanlar dizisinde rol aldı, ardından 4 bölümlük Seddülbahir 32 Saat adlı dizide hemşire rolünü oynadı.

Yusuf Çim ile birlikte 2016 yılında Star TV'de yayımlanan Hanım Köylü dizisinde İlkgün rolünü, Diriliş Ertuğrul'da Aslıhan, 2019'da oynadığı Payitaht Abdülhamid dizisinde Gülcemal,  TRT 1'de yayımlanan Gönül Dağı adlı dizide Dilek karakterini canlandırmıştır. 

Gülsim Ali İlhan'ın ilk filmi ise Kurtuluş Hattı'dır. 2022 yılında verdiği bir röportajda İstanbul Üniversitesi Radyo, sinema ve televizyon bölümünde eğitim aldığı bilgisini paylaştı.

Kova burcu olan Gülsim Ali, 1.76 cm boyunda 54 kg ağırlığında. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Gülsim Ali (@gyulsim)'in paylaştığı bir gönderi

Gülsim Ali İlhan'ın oynadığı diziler

  • 2012 - Son Yaz - Balkanlar 1912 Ayşe
  • 2015 - Son Çıkış Ege
  • 2016 - Seddülbahir 32 Saat
  • 2016 - Hanım Köylü
  • 2016 - 2018 Diriliş Ertuğrul
  • 2019 - Yüzleşme
  • 2019 - 2020 Payitaht Abdülhamid
  • 2020 - 2022 Gönül Dağı
  • 2023 - Al Sancak
 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Gülsim Ali (@gyulsim)'in paylaştığı bir gönderi

Röportajlarla Gülsüm Ali İlhan

Gülsüm Ali İlhan'ın Milliyet'e verdiği röportajdan bazı kesitler şu şekilde:

-Modellik yarışmasına katılmaya nasıl karar verdiniz?

Uzun boyluyum ve biraz kambur yürüdüğüm için babam bir ajansa yazdırmıştı, düzgün ve dik yürümeyi öğrenmem için. Sonra bir güzellik yarışmasına katılmam için teklif aldım. Birincilik beklentim yoktu, “İlk üçe girerim” diyordum. Kazandım ve birinci oldum. Arkasından bir sürü çekim, defile... Hayat benim için değişmişti ama asıl istediğim bu değildi.

-Asıl istediğiniz hep oyunculuk muydu?

Evet... Çocukluğumda video kasetler ve CD modaydı. Bir dükkan vardı, video kaset ve CD kiralayan... Her gün film alır, ailece izlerdik. Çoğunlukla yabancı filmler vardı ve TV’de İspanyol diziler yayınlıyordu. Türk dizileri yayınlanmaya başlayınca, seytettiğim her şeyden daha yakın gördüm. Bulgaristan’da doğup büyümüş olsak da, Türküz sonuçta. Dizileri bir oyun haline getirdik zamanla, ablamla izlediğimiz sahneleri canlandırıyorduk. Sonunda bir gün “Ben de ekranda, oyuncu olmak istiyorum” dedim. Öyle başladı maceram... Mesleğime büyük bir aşkla bağlıyım, sonuna kadar da bu aşkımın peşinde gitmek en büyük dileğim.

 

Instagram'da Gülsim Ali İlhan

Gülsim Ali İlhan'ın Instagram hesabında 1.7 milyon takipçisi bulunuyor. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Gülsim Ali (@gyulsim)'in paylaştığı bir gönderi