İlkin Tüfekçi

İlkin Tüfekçi

Arka Sıradakiler ve Papatyam dizilerinde rol alan oyuncu İlkin Tüfekçi, Karadayı'daki 'Çitlembik Bahar' ve 'Kara Para Aşk'ta komiser Pelin rolleriyle daha fazla tanındı ve kariyerinde iyi bir çıkış yakaladı. Peki, İlkin Tüfekçi kimdir, kaç yaşında, nereli, burcu ne? İlkin Tüfekçi'nin biyografisine birlikte bakalım.

Künye

Adı: İlkin Tüfekçi
Doğum Tarihi: 5 Temmuz 1987, İstanbul
Boyu: 1.70
Burcu: Yengeç

İlkin Tüfekçi kimdir, kaç yaşında, nereli

Zaman zaman Müjde Ar’ın gençliğine benzetilen İlkin Tüfekçi bu yorumlar için "Evet ben de bu benzetmeyi sık sık duyuyorum. Türk Sineması’nın değerli bir ismine benzetilmek tabii ki güzel" demişti.

İLKİN TÜFEKÇİ KİMDİR? YAŞI, BURCU, BOYU...

İlkin Tüfekçi, 1987 İstanbul doğumlu. Yengeç burcu olan İlkin Tüfekçi'nin boyu Wikipedia'ya göre 1.70. Eski Galatasaraylı futbolcu İlyas Tüfekçi'nin kızı olan İlkin Tüfekçi, Florya Selim Pars Lisesi'nde okumuş; daha sonra Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü eğitimi alarak eğitimini tamamlamıştır. 2008 yılında mezun olan Tüfekçi, Bakırköy Belediye Tiyatroları'na başladı. Türkiye'deki dizi kariyerinin ardından, İspanya’nın Televizyon Oscar'ı olarak bilinen 'Telenovelas Espana 2020” ödüllerinde “En İyi Türk Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülüne layık görülen İlkin Tüfekçi İspanyolların gözdesi haline geldi. 

MÜŞFİK KENTER'İN ÖĞRENCİYİSİM

İlkin Tüfekçi bir röportajında "Müşfik Kenter’in öğrencisi olmak, hayattaki en büyük şanslarımdan biri. Rahmetli hocam için en önemli gerçek; sahnede ya da ekranda o karakteri yaşatmak, yaşayan insanlar var edebilmek. Bu öğütlerini yinelerdi. Benim de tüm çabam bu yönde. İzleyicinin karakteri “bizden biri” olarak algılaması, sıcak ve samimi bulması açısından çok önemli" demişti.

İLKİN TÜFEKÇİ'NİN INSTAGRAM HESABI

İlkin Tüfekçi'nin Instagram hesabında yaklaşık 410 bin takipçisi bulunuyor.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

İlkin Tufekci (@ilkintufekci)'in paylaştığı bir gönderi

SORULARLA İLKİN TÜFEKÇİ...

İlkin Tüfekçi, Günaydın'a verdiği röportajda kendisi hakkında şu bilgileri paylaşıyor:

NASIL KARAR VERDİNİZ TİYATRO OKUMAYA?

Sekiz yıllık bir bale geçmişim var. Konservatuar bale bölümüne hazırlanıyordum. Lisede hayatıma tiyatro girdi. Sahneye çıktım ve kendimi öyle tarifsiz bir duyguda hissetim ki. Mutluluk desem az kalacak ya da haz desem yeterli gelmeyecek boyutta. O tarifsiz duyguya çekildim ve peşinden gittim.

HAYATINIZDAKİ ROL MODELLERİNİZ KİMLER?

Kendi özümü deneyimlemeyi seven bir ruhum ben. Ama en çok örnek aldığım, yolundan gitmeye gayret ettiğim kişi Müşfik Hoca oldu.

BİR OYUNCUNUN OLMAZSA OLMAZI NELER?

Yeteneği :)

KESİNLİKLE OYNAMAK İSTEDİĞİNİZ BİR ROL VAR MI?

Beni her rol mutlu eder. Çünkü her bir farklı role katabileceğime inandığım farklı lezzetlerim var. Ekranda henüz oynamadığım tarzdaki roller elbette daha bir heyecanlandırıyor. Şaşırtmak, ezber bozmak benim kalemimdir ve her zaman keyiflidir.

İspanya'nın Televizyon Oscar'ı olarak bilinen 'Telenovelas Espana 2020" adlı ödüllerinde "En İyi Türk Yardımcı Kadın Oyuncu" ödülüne layık görüldünüz. İspanyol seyircilerinin oylarıyla belirlenen ödülü 4 kez aldınız. Nasıl bir duyguydu?

İlkin Tüfekçi'nin boyu kaç? Kaç yaşında, nereli?

Müthiş bir duygu elbette. Seyircinin sizi beğeniyle izlemesi zaten mutlu edici. Üstüne bir koşulsuz sevgi eklenince tadından yenmiyor. Dünya insanıyla ortak buluşabildiğin öncelikli dil, bence sevgi. Hem izledikleri karaktere ve performansa olan ilgi ve beğenileri, hem de şahsıma olan sevgileri bana inanılmaz bir enerji veriyor.

İLKİN'İN AŞK TANIMI NEDİR?

Tarif edemediğim, tanımsız gelen duygular daha çekici gelir bana. Aşkta böyle… Tarifsiz, tanımsız, zamansız…

BİR ERKEKTE SİZİ EN ÇOK NE ETKİLER?

Aramızdaki çekim gücü, zekâsı, özgüveni, mesleğindeki yeteneği.

NASIL BİRİ AYAKLARINIZI YERDEN KESER?

Akışa teslim olabilen, cesur ve "Anda" kalabileceğim biri.

Not: Daha fazla biyografi için Elele kimdir? sayfalarına bakabilirsiniz